Autor: Lemmi Kann • 14. detsember 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Mikko Fritze: maskid maha!

Juhina emotsioonide väljanäitamine aitab kaasa keskkonna loomisele, kus eksimine on lubatud, usub Mikko Fritze.

Emotsionaalse sideme loomine oma meeskonnaga on töötajatele väga motiveeriv ning tuleb töökeskkonnale igati kasuks, jagas Pärnu Konverentside vestlusringis "Juhi jutud" oma kogemusi Mikko Fritze Goethe Instituudist.

Loe, millised mõtteterad jäid jättis Mikko Fritze juhtidele.

* Eeskuju on nakkav – nii positiivne kui ka negatiivne.

* Emotsionaalse sideme loomine oma meeskonnaga on töötajatele väga motiveeriv.* Ka juht ootab oma alluvatelt tagasisidet. Eriti positiivset.* Koosolekud ei pea olema nii lõpmata tõsised. Mängulisus vabastab loovuse.* Emotsionaalsus näitab pühendumist, aga kellelegi võib see tunduda ka ebakindluse märgina. Samas loob emotsionaalsus väga head kontaktid oma töötajatega.* Juhina emotsioonide väljanäitamine aitab kaasa keskkonna loomisele, kus eksimine on lubatud.* Maskid maha. Kui inimene saab olla päriselt tema ise, siis see loob head energiat.* Inimene ei suuda jätta kurbust välja näitamata. Kui näed kurba kolleegi, siis märka ja toeta!* Juhipoolne soe tervitamine hommikul ning oma tähelepanu jagamine tekitab töötajates motivatsiooni.* Mängulisus toetab loomingulise keskkonna loomist, võtab pinged maha ja ergastab äravajuvat koosolekut. Kultuurivaldkond annab küll suurema vabaduse mängulisuseks, aga ka ärimaailmas võiks loovuse vallandamiseks tekitada pingevaba õhkonna.* Pärast rasket juhtkonna koosolekut võiks jätta aega seedimiseks, mitte minna kohe edasi koosolekule töötajatega. Perekond on juhile hea õpikeskkond. Ka last näiteks pole mõtet karistama minna, kui oled väga vihane.* Juhid ootavad tagasisidet. Vägagi.* Ka juht ei tea alati õigeid vastuseid ning võib seda ka tunnistada. Mida juht võiks teha?- küsida töötajatelt, mida nad arvavad? (näitab, et nende arvamus on oluline)- öelda välja, mis tulemus on vaja saavutada ning mõelda lahendus välja koos- kasutada välistamismeetodit (kindlasti ei tee me seda)- kasutada kolleegide/toetusvõrgustiku abi (kuidas sina seda oma töös lahendasid?)* Töötajal on turvaline olla kui kusagil kaugel on juht, kes mõtleb ja otsustab. Juhi roll on leida võimalusi, kuidas sellest mugavustsoonist välja tulla ja lasta töötajatel rohkem vastutust võtta.* Emotsionaalse juhina on hea võtta enda kõrvale inimene, kes jälgib kõrvalt ja „loob korda“.* Inimesele on emotsioonid omased – need aitavad tegelikes soovides selgusele jõuda. Ei maksa neid alla suruda, nendega tuleb lihtsalt arvestada.* Emotsionaalsus töötab, aga tuleb jääda iseendaks.* Ning mis peamine, parafraseerides Artur Alliksaart: "...ära kaota ära last iseendas."

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700