Suletud piirid avaldavad suurt mõju ettevõtetele, kelle töötajad on varem regulaarselt välisriikides lähetustel viibinud. Ettevõtted vaatavad uute lahenduste poole, millest üheks on töötaja värbamine või pikaajaline lähetamine välisriiki.
Kohe kerkivad esile küsimused maksustamise ja registreeringute kohta:
- Missugusele riigile makstakse makse?
- Kas välisriigis tuleb ettevõte registreerida?
- Kellele ja miks on vajalik A1 tõend?
Töötaja värbamine või lähetamine välisriiki võib ettevõtjatele kaasa tuua mitmesuguseid kohustusi, millest neil ei pruugi eelnevalt selget ülevaadet olla. Praktikas tekib mitmeid küsimusi seoses sellega, kas, kuidas ja kus maksustada sellisele töötajatele makstavat töötasu ja kaasnevaid kulusid (päevaraha, transpordikulud) või kas töötaja tegutsemine teises riigis võib kaasa tuua püsiva tegevuskoha ja sellega seoses tekkiva tulumaksukohustuse ning registreerimiskohustused.
Veebiseminaril käsitleme ka tööõiguslikke küsimusi ning seda, kuidas formuleerida töötajatega lepinguid selliselt, et minimeerida maksu- ja muude riskide tekkimise võimalusi.
Seminari käigus anname ülevaate peamistest praktilistest küsimustest, millega Eesti ettevõtjad välismaal tegutsevate töötajatega seoses tegelema on pidanud on ning anname näpunäiteid probleemide ja üllatuste vältimiseks.
Lektor: advokaadibüroo Sorainen maksuõiguse vandeadvokaat Tanel Molok.
Materjalid:
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.