Autor: Raamatupidaja.ee • 22. aprill 2019

Mitte Brexit, vaid Flexit

Sõnaga Flexit kirjeldas Ühendkuningriigi ettevõtja Brexitit, seletamaks tänast seisu. „Flexit“ tuleb sõnast flexibility, mis peaks iseloomustama Ühendkuningriigi ELst lahkumise venimist.
Autor: pixabay

Lahkumist ei toimunud ka 12. aprillil

EL nõustus Suurbritannia järjekordse Brexiti tähtaja edasilükkamistaotlusega. Brexiti tähtaeg on nihutatud taaskord tulevikku ja ühtlasi jäetud lahtiseks. Sellega annab EL UKle aega lahkumiseks maksimaalselt 6 kuud (31. oktoobrini), kuid selle aja jooksul võib Ühendkuningriik lahkuda ka varem, kui suudetakse tingimustes kokku leppida. Nii, et praegu on kõik endiselt õhus ja ebamäärane.

Allikad, kust saab jooksvalt täienevat informatsiooni muudatustest, mis Brexitiga – olgu selleks siis leppeta või leppega lahkumine – kaasnevad.

- Juhised, kuidas toimub kaupade import ja eksport pärast Brextit (inglise keeles). Loe lähemalt SIIT.

- Brexiti teemaline infolehekülg, mis puudutab tollivormistust ja kaubavahetust. Loe lähemalt SIIT.

- Suurbritannia valitsuse poolt koondatud info nn hard Brexiti puhuks sh. impordi- ja ekspordiprotseduurid, toodete märgistamine, intellektuaalomandi kaitse, finantsteenused, käibemaks, isikuandmete kaitse, tarbijakaitse (inglise keeles). Loe lähemalt SIIT.

Eesti Välisministeeriumi info Brexiti teemal. Loe lähemalt SIIT.

Eesti Välisministeeriumi soovitused ettevõtjatele. Loe lähemalt SIIT.

- DG TAXUD plaanib avaldada järgmisel nädalal uut operatiivset infot konkreetsete nõuannetega tolli- ja maksuteemal (inglise keeles). Loe lähemalt SIIT.

- Euroopa Komisjoni Brexitiks valmistumise teated valdkondade kaupa. Loe lähemalt SIIT.

- Lisaks on Komisjon kohandanud terve rea ELi seadusandlikke akte, et vähendada (no-deal) Brexiti negatiivset mõju (inglise keeles). Loe lähemalt SIIT.

Allikas: Eesti Kaubandus- Tööstuskoda

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700