Sõnaga Flexit kirjeldas Ühendkuningriigi ettevõtja Brexitit, seletamaks tänast seisu. „Flexit“ tuleb sõnast flexibility, mis peaks iseloomustama Ühendkuningriigi ELst lahkumise venimist.
EL nõustus Suurbritannia järjekordse Brexiti tähtaja edasilükkamistaotlusega. Brexiti tähtaeg on nihutatud taaskord tulevikku ja ühtlasi jäetud lahtiseks. Sellega annab EL UKle aega lahkumiseks maksimaalselt 6 kuud (31. oktoobrini), kuid selle aja jooksul võib Ühendkuningriik lahkuda ka varem, kui suudetakse tingimustes kokku leppida. Nii, et praegu on kõik endiselt õhus ja ebamäärane.
- Juhised, kuidas toimub kaupade import ja eksport pärast Brextit (inglise keeles). Loe lähemalt SIIT.
- Brexiti teemaline infolehekülg, mis puudutab tollivormistust ja kaubavahetust. Loe lähemalt SIIT.
- Suurbritannia valitsuse poolt koondatud info nn hard Brexiti puhuks sh. impordi- ja ekspordiprotseduurid, toodete märgistamine, intellektuaalomandi kaitse, finantsteenused, käibemaks, isikuandmete kaitse, tarbijakaitse (inglise keeles). Loe lähemalt SIIT.
Eesti Välisministeeriumi info Brexiti teemal. Loe lähemalt SIIT.
Eesti Välisministeeriumi soovitused ettevõtjatele. Loe lähemalt SIIT.
- DG TAXUD plaanib avaldada järgmisel nädalal uut operatiivset infot konkreetsete nõuannetega tolli- ja maksuteemal (inglise keeles). Loe lähemalt SIIT.
- Euroopa Komisjoni Brexitiks valmistumise teated valdkondade kaupa. Loe lähemalt SIIT.
- Lisaks on Komisjon kohandanud terve rea ELi seadusandlikke akte, et vähendada (no-deal) Brexiti negatiivset mõju (inglise keeles). Loe lähemalt SIIT.
Allikas: Eesti Kaubandus- Tööstuskoda