Autor: Raamatupidaja.ee • 17. aprill 2019

Mida on vaja teada seoses Brexitiga?

Ühendkuningriik valmistub Euroopa Liidust lahkuma 31. oktoober 2019*. Vaata kuidas ja kelle staatust või tegevust Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust mõjutab.
Autor: Välisministeerium

Kuni 31. oktoobrini 2019 on Ühendkuningriik Euroopa Liidu liikmesriik ning tema suhtes kehtivad kõik sellega kaasnevad õigused ja kohustused.

Siit leiavad Brexitiga seonduvat infot Eesti ja Ühendkuningriigi kodanikud, reisijad ning tudengid. Välisministeeriumi soovitusi ja nõuandeid ettevõtjatele nii lepinguga kui ka lepinguta Brexitiks leiad SIIT. Samuti on võimalik lugeda muudatustest sotsiaalkindlustuses, Brexiti majanduslikust mõjust ning ettevalmistustest.

Euroopa Liidust väljaastumise läbirääkimised (ELi lepingu art 50 alusel) Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vahel on lõppenud, Euroopa Ülemkogu ja Ühendkuningriigi valitsus on väljaastumislepingu heaks kiitnud. Leping vajab jõustumiseks veel ratifitseerimist Ühendkuningriigi parlamendis ja nõusolekut Euroopa Parlamendilt.

Eesti on jätkuvalt veendunud, et Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vaheline praegune kokkulepe on parim võimalik lahendus, kuid Euroopa Liidu liikmesriigid koordineerivad Euroopa Komisjoni juhtimisel ka võimalikuks Ühendkuningriigi lahkumiseks ilma leppeta 1. juuni 2019.

* Euroopa Liidu liidrid nõustusid 21.märtsil andma Ühendkuningriigi peaministrile Theresa Mayle kaks valikut Brexiti edasilükkamiseks, et vältida leppeta riigi lahkumist EL-ist 29. märtsil. Kui Suurbritannia parlament kiidab lahkumisleppe heaks, siis nõustustakse Brexiti edasilükkamisega 31.oktoobrini. Kui parlament lepet heaks ei kiida enne 22. maid, siis pakub Euroopa Liit siiski Brexiti edasilükkamist 1. juunini.

Allikas: Välisministeerium

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700