„Sellise sisu ja pealkirjaga eelnõu pole saalis arutatud. Vastavalt riigikogu kodu- ja töökorraseadusele on fraktsioonidel õigus esitada eelnõu teiseks lugemiseks muudatusettepanekuid, praegu on see võimalus meilt võetud“ märkis Simson.
Simson selgitas, et kuigi eelnõu algatajad püüavad väita, et tegemist on esimese lugemise läbinud koduomanike maamaksust vabastamise seaduse eelnõuga, siis sarnasus teisele lugemisele saadetud eelnõuga seisneb vaid selles, et eelnõuga kattub üks lause – seadus jõustub 1. jaanuar 2013.
„See tähendab, et tekst on absoluutselt teine kui see, mille kohta oli võimalik esitada muudatusettepanekuid. Eelnõu menetlemine sellisel kujult tuleb lõpetada, sest tegemist on täiesti uue eelnõuga, mistõttu peab võimaldama sellele esimese lugemise,“ nõudis Simson.
Erakonnakaaslasest riigikogu aseesimees Jüri Ratas tuletas Simsonile meelde rahanduskomisjoni istungi protokolli 7. juunist, kus protokolli üks otsustest on järgnev: "Eelnõu 51 SE teine lugemine lõpetada ja teha Riigikogu juhatusele ettepanek võtta eelnõu kolmandaks lugemiseks täiskogu päevakorda 15.06.2011 ja panna eelnõu lõpphääletusele." "Lisaks sellele leiab sellest protokollist üles ka selle seaduse pealkirja, mida rahanduskomisjon oma 7. juuni komisjoni istungil arutas ja seaduse pealkirjaks on "Koduomanike maamaksust vabastav maamaksuseaduse muutmise seadus", mis on olnud üks muudatusettepanek komisjoni poolt. Nii et see läheb kokku täpselt selle eelnõuga, mida me hetkel arutame," kaitses Ratas eelnõu lugemist.
Simsonile tõttas appi esimest hooaega riigikogus istuv erakonnakaaslane Priit Toobal, öeldes et on sarnaselt Simsoniga kimbatuses, mis põhjusel nime- ja sisumuutuse läbi teinud eelnõu menetlemine teisest lugemisest algab.
Ratas selgitas Toobalile, et esimesel ja teisel lugemisel tehaksegi muudatusettepanekuid, antud eelnõule esitas neid üks fraktsioon ja lisaks sellele ka juhtivkomisjon ning vastavalt ettepaenkutele on muudetud ka seaduseelnõu pealkirja.
Olukorraga ei olnud rahul ka sotsiaaldemokraat Eiki Nestor, kes väitis, et kimbatust tal küll pole, kuid ta viitas riigikogus olnud heale tavale, et eelnõusid arutatakse mitmel lugemisel ja juhul, kui komisjon esitab tänasel juhul täiesti uue teksti, siis langetab komisjon otsuse eelnõu lugemine katkestada, et rahvasaadikud saaksid seaduseelnõule oma ettepanekuid teha.