Tehnoloogiakeskne avatud majandusruum muutub peadpööritavas tempos ja jätkusuutliku konkurentsieelise leidmine on ettevõtjatele üha suurem proovikivi. Kliendid ja andmed on muutumas ettevõtete kõige olulisemaks varaks. See omakorda defineerib oluliselt ümber ka finantsjuhi rolli ja vastutusala, kirjutab Grant Thornton Balticu juhtiv õigus- ja finantsnõustaja Marko Rebane.
- Grant Thornton Balticu juhtiv õigus- ja finantsnõustaja Marko Rebane
Grant Thornton LLP ja CFO Researchi koostöös valminud uuring „All systems go: CFOs drive path to a digital“ [ 1485 kb ] (2019) tõdeb, et arutelude ja plaanide pidamise aeg uudsetesse tehnoloogiatesse investeerimise küsimuses on möödas. Üha enam ettevõtteid mitte üksnes ei suuna rahalisi vahendeid võtmetehnoloogiatesse, vaid arendab ka organisatsioonikultuuri, mis on vajalik muudatuste eestvedamiseks ja jätkamiseks. Prioriteetsemad investeerimissuunad on automatiseerimine ja ärianalüütika.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvastiku demograafilise vananemise valguses muutub üha olulisemaks vanemaealiste võimalus teha sellist tööd, mis vastab nende soovile ja võimetele.
Kui Estonian Business Schooli (EBS) finantsarvestuse lektor ja pikaaegne keelekeskuse juht Aet Toots pärast keskkooli Tartu Ülikooli inglise keelt õppima läks, ei osanud ta uneski näha, et diplomit saades on Eesti vaba ning tema tulevik on seotud finants- ja ärimaailmaga. Just nii aga läks.
Küsisime KPMG juhtimiskonsultatsioonide valdkonna juhilt Tarmo Toigerilt, mis on õigupoolest andmeanalüütika ja miks sellest viimastel aastatel nii palju räägitakse. Millist kasu võiksid ettevõtted, riigiasutused ja organisatsioonid saada oma andmete nutikast kasutamisest?
Süngemad ennustused ähvardavad, et ligi pooled praegustest töökohtadest saavad lähitulevikus automatiseeritud ning tänu tehisintellekti ja robotite arendamisele ootab miljoneid inimesi ees töötus.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.