Autor: Raamatupidaja.ee • 16. mai 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Audiitorkogu valis uue juhatuse

Audiitorkogu juhatus 2016. Vasakult: Veiko Hintsov, Sven Siling, Märt-Martin Arengu, Indrek Alliksaar, Stan Nahkor,Sergei Tšistjakov ja Mati Nõmmiste
Foto: Märt-Martin Arengu, Audiitorkogu president
Reede 13.05.2016 pärastlõunal Tallinnas peetud Audiitorkogu üldkoosolek valis järgmiseks kolmeaastaseks ametiajaks uue Audiitorkogu juhatuse ja revisjonikomisjoni. Samuti pandi paika strateegilised eesmärgid järgmisteks aastateks.

https://www.facebook.com/audiitorkogu/

https://www.linkedin.com/company/estonian-association-of-auditors

Nõusoleku juhatusse kandideerida oli andnud seitse vandeaudiitorit, kelle hulgast valiti kuus juhatuse liiget ja üks asendusliige (Audiitorkogu juhatusse kuulub ka Audiitorkogu president Märt-Martin Arengu, kelle 3-aastase ametiaja tsükkel on erinev ülejäänud juhatuse liikmete omast).

Hääletuse tulemusena sai senine juhatus üldkoosolekult volituse uueks ametiajaks. Seega jätkavad Audiitorkogu juhatuse liikmetena vandeaudiitorid Indrek Alliksaar (KPMG), Veiko Hintsov (Deloitte), Stan Nahkor (PwC), Mati Nõmmiste (Grant Thornton), Sven Siling (BDO) ja Sergei Tšistjakov (Assertum). Juhatuse asendusliikmeks valiti Mai Palmipuu (Assertum).

Üldkoosolekul oli esindatud 72,5% Audiitorkogu 508 liikme häältest.

Audiitorkogu president Märt-Martin Arengu ütles hääletustulemusi kommenteerides, et liikmete tagasiside juhatuse tööle on olnud valdavalt kõrge ja lubas uue juhatuse nimel jätkata tööd Audiitorkogu 2015-2020 strateegiliste eesmärkide teostamisel sama heal tasemel.

„Jätkub Eesti oma auditeerimistarkvara E-dok arendamine nii Eesti audiitorite kui teiste kodumaiste kasutajate tarbeks, samuti selle müük uutele välisturgudele. Ettevõtjate ja avalikkuse jaoks soovime muuta selgemini tajutavaks audiitortegevuse kasuteguri, mis ulatub kaugemale kohustuslikust raamatupidamisaruande auditist. Lisaks olemasolevate ja võimalike tulevaste audiitorite teenuste väärtuspakkumiste selgitamisele on oluline tagada, et audiitori teenuse eest küsitav hind ei kompromiteeriks selle kvaliteeti, jätkame tööd turgu solkivate alapakkumiste kadumise nimel. Audiitorteenuse kvaliteedi tagamisel on suureks väljakutseks saavutada sisemise järelevalve sujuv üleminek Audiitorkogu juhatuselt professionaalsetele järelevalve teostajatele (järelevalvenõukogu) viisil, et otsuste kvaliteet ei kannataks.“

Juhatuses ainult mehed

Märt-Martin Arengu ütles mehise juhatuse kommentaariks, et igas juht- ja esindusorganis on liikmete erinevused pigem rikastavad ja soovitatavad, ehkki sellises oma valdkonna tipp-professionaalidest koosnevas organisatsioonis nagu Audiitorkogu keskendutakse liidrite valimisel kindlasti eeskätt ekspertiisile, visioonile ja usutavusele ning mitte soolisele kuuluvusele. Eesti audiitorite seas (seega ka üldkoosolekul hääletajate hulgas) on tegelikult naisi märkimisväärselt rohkem kui mehi ning kindlasti pole nad meestest vähem võimekad.

 „Tean, et juhatuse liikme kandidaatide otsinguprotsessis räägiti ka mitmete naistega, keda kutsuti oma kandidatuuri ülesseadmisega nõustuma, kuid enamik neist loobus ja nii jäi alles üks naiskandidaat (kellest sai juhatuse asendusliige). Mina isiklikult oleksin kindlasti eelistanud suuremat juhatusse kandideerijate arvu ja selle üleskutse me üldkoosolekul kõigile Audiitorkogu liikmetele järgmisteks, kolme aasta pärast toimuvaks juhatuse valimiseks ka esitasime. Loodan, et kandidaatide seas saab siis olema nii naisi kui mehi, kes esindavad erineva profiiliga audiitorühinguid,“ uskus Arengu ja lisas,  et Audiitorkogu üldkoosolekul lisaks juhatusele valitud revisjonikomisjonis on naisliikmeid 2/3.

Audiitorkogu on Eesti audiitorite kutseühendus, mille eesmärgiks on suurendada Eesti ettevõtluskeskkonna usaldusväärsust, tagades audiitortegevuse vastavus avalikule huvile ja ettevõtjate ootustele. Audiitorkogu on avalik-õiguslik juriidiline isik, kuhu kuuluvad kõik Eestis tegutsemise õigust omavad audiitorid ja audiitorettevõtjad.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700