• 29.06.12, 14:56
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Töölepingu lõpetamine omavoliliselt töölt lahkunud töötajaga

25. juunil vastas jurist Leonid Siniavski küsimusele kuidas toimida omavoliliselt töölt lahkunud töötajaga. Teema leidi kommentaarides palju käsitlemist. Palusin Siniavskil tekkinud küsimustele vastata.
Lääne Inspektsioon tööinspektor-jurist Leonid Siniavski:
Töötaja omavoliliselt töölt lahkumisel võib töölepingu erakorraliselt üles öelda töölepingu seaduse (TLS) § 88 lõige 1 punkt 3 alusel, töökohustuste rikkumise tõttu. Nimetatud sätte alusel töölepingu ülesütlemine eeldab töötaja eelnevat hoiatamist tööandja poolt (TLS § 88 lõige 3). Seega on alati soovitatav hoiatada kirjalikult tööluusi kahtlusega töötajat tema võimalikust rikkumisest ja teavitada teda töölepingu võimalikust ülesütlemisest rikkumise (tööluusi) jätkumisel. Kui töötaja hoiatuskirjale (meilile) ei reageeri ja tööle ei ilmu, siis öeldakse tema tööleping üles. Tööleping öeldakse üles ülesütlemisavaldusega, mis oleks kasulik saata töötajale tööandjale teadaolevale aadressile tähtkirjaga. Kui töötaja kirja vastu ei võtnud, loetakse kiri tsiviilseadustiku üldosa seaduse (TsÜS) § 69 lg 2 alusel kättesaaduks, kui see on jõudnud saaja elukohta ja töötajal oli mõistlik võimalus sellega tutvuda. Tööleping lõpeb ülesütlemisavalduses ettenähtud päeval, milliseks võib olla näiteks eeldatav kirja töötajale kättetoimetamise päev.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele