Eile, Riigikogu 2. aprilli istungil vastas rahandusminister Jürgen Ligi riigikogu liikmete küsimustele. Otsiti võimalusi ja lahendusi, milliste maksude kaudu riigieelarvesse raha juurde saada.
Rahandusminister Jürgen Ligi avaldas arvamust, et ainult tarbimise maksustamise korral, mis on majandusele ja keskkonnale parim variant, jääksid kõige jõukamad liiga vähe maksustatuks. „Praegu on optimaalne, aus viis maksustada tulu proportsionaalselt ja ühtlaselt ka tarbimist. Kaotades kõik erandid, maksustades kõrgemalt kahjulike kõrvalmõjudega kaupu aktsiisidega ja olekski töötav maksusüsteem olemas,” lisas Ligi. „Vara maksustamisest võib ka rääkida. Siin on omad probleemid ja omad head küljed. Probleem on kahtlemata see, et see ei ole sünkroonis tegelike rahavoogudega ja tekitab inimestele väga suuri ebameeldivusi, kui minna nende kodusid maksustama või minna nende autosid maksustama, nii nagu soovib opositsioon.”
Ligi toonitas, et suund tarbimise maksustamisele on ainuõige. Ministri sõnul on Eesti tarbimismaksude määrad pigem madalamad kui Euroopas. Peaaegu olematud varamaksud ja mõõdukas tulumaks, siis ongi tarbimise maksustamise osa suurem. „See on sama kuhu liiguvad Euroopa riigid. Kõik saavad aru, et tööjõu maksustamine ahistab tööhõivet ja kapitali maksustamine peletab ära töökohti, samamoodi. Nii et pigem on tarbimine see, mida tulevikus maksustatakse kõrgemalt ja kapitali ja tööjõudu madalamalt,” usub Ligi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!