22. aprill 2010
Jaga lugu:

Kriis: võlakaitse seadus on valimiseelne poliitika

Tööandjate keskliidu juhataja Tarmo Kriis ütles, et tööandjad seisavad võlakaitse seaduse eelnõule põhimõtteliselt vastu, kuna eelnõuga rikutakse mitmeid olulisi põhimõtteid ja väärtusi, millel on kaugeleulatuvad mõjud Eesti majandusele.

„Esiteks pean ebaõiglaseks seda, et võla vähendamist võimaldatakse inimestele, kellel on ajutised makseraskused ja kellel tegelikult on sellest olukorrast väljapääs, aga neile antakse põhjendamatult õigus võlad ümber kujundada,“ selgitas Kriis oma seisukohta.

Kriis sõnas, et sellest protsessist kaotavad ilmselt kõige rohkem just ettevõtted, kus võla andmine pole põhitegevus ehk kelle jaoks see pole ettevõtlusrisk, mida nad peaksid kandma. Paralleelide tõmbamine saneerimisseadusega pole aga Kriisi sõnul siinkohal kindlasti õige.

„Seda eelnõud on tehtud meie eest varjatult, ühtegi meie liiget ei ole kaasatud, nagu ka kaubanduskoda. Minu arvates on see eelnõu riigikogus kiirustades algatatud ainult selle eesmärgiga, et võtta see kiiresti vastu ja minna valimistele suurejoonelise lubadusega, et inimestele on suur kingitus tehtud,“ rääkis Kriis.

„Pean seda eelnõud valimiseelseks poliitikaks – see on üks põhimõte, mille vastu eksitakse. Riigikogu ei tohiks nii olulise kaaluga eelnõusid vähemalt aasta enne valimisi isegi mitte menetlusse võtta,“ rõhutas ta.

Kriis ütles, et võlakaitse seadust tahetakse kiiresti vastu võtta ja jõustada, kuid jällegi tehakse sama viga, mis käibemaksu tõstmisega, kus ettevõtjatele praktiliselt ei anta aega sellega kohanemiseks.

 

Autor: Lemmi Kann, Katre Pilvinski

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt