Optsioonide jagamisega seonduvad juriidilised ja maksualased küsimused on ettevõtjatele üsna hästi teada, kuid küsimused tekivad siis, kui järg jõuab optsioonide realiseerimiseni, tõdeb advokaadibüroo Hedman maksuekspert Marit Kelgo.
Näiteks üsna hästi teatakse seda, et kui optsioon realiseeritakse enne kolme aasta möödumist, loetakse see erisoodustuseks ning ettevõttel tuleb tasuda tulu- ja sotsiaalmaks.
Eestis on üha enam ettevõtteid, kes näevad aktsiaoptsiooni lepinguid hea vahendina töötajate motiveerimiseks. Enne aktsiaoptsioonilepingute sõlmimist on hea läbi mõelda, millist mõju avaldavad need lepingud raamatupidamisele.
Eestis ei ole praegu sobivat juhendit, kuidas optsioone raamatupidamises kajastada ning IFRS ja SME IFRS ei arvesta piisavalt Eesti väikeettevõtete spetsiifilisi vajadusi, tõdeb vandeadvokaat Verner Silm.
Tulemustasusüsteemide kasutamine on üha kasvanud. Tulemustasusüsteemi väljatöötamisel on oluline silmas pidada teatud reegleid ja põhimõtteid, mis on välja kasvanud seadusandlusest ja selle alusel tekkinud õiguspraktikast.
Arvestades Eesti demograafilisi trende ja pensioniprognoose oleks riigil igati mõistlik soodustada tööandjate poolt tehtavaid täiendavaid pensioniinvesteeringuid, leiab Krista Teearu - raamatupidamise ekspert ja Äripäeva raamatupidamise teabevara peatoimetaja.
Mugavad ja soodsad teenused on ühtviisi olulised nii alustavatele mikroäridele kui ka suurettevõtetele, nagu näitab Coop Panga äriklientide portfelli analüüs, ütleb Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.