Näiteks kinnistusraamatuseaduse muudatusega piiratakse tavakasutajate juurdepääsu isikuandmetele ehk enam ei saa e-kinnistusraamatust otsida teiste isikute infot nime ja isikukoodi järgi, selgitab Cuesta advokaadibüroo advokaat Brigitta Jõgi.
- Advokaat Brigitta Jõgi. Foto: Olga Belkina
2024. aasta lõpus on jõustunud mitmed õigusalased muudatused, mis mõjutavad igapäevaelu ja ärikeskkonda. Advokaat Brigitta Jõgi annab ülevaate, kuidas uusi seadusemuudatusi rakendatakse – alates kinnistusraamatu päringuvõimaluste piiramisest kuni maksusüsteemi muudatusteni, mis pakuvad uusi investeerimisvõimalusi ja lihtsustavad väikeettevõtjate tegutsemist Euroopa Liidus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Käibemaksuseaduse ja maksukorralduse seaduse muutmise seadusega kehtestatakse uuest aastast väikeettevõtjate erikord, et lihtsustada nende tegutsemist teistes Euroopa Liidu riikides.
Raamatupidamise seaduse muutmise seadusega lihtsustatakse järgmise aasta juulist nõudeid e-arvete ringlusele ja vormistamisele. Finantsinspektsiooni seaduse muudatusega loodetakse vähendada finantssektoris äritegevuse ja oluliste teenuste katkemise riski.
Maksuhalduril on küllaltki suur kaalutlusruum maksuvõla ajatamise otsust tehes, näiteks arvestab ta ettevõtte varalist seisundit, majandusnäitajaid, varasemate kohustuste täitmist, maksuvõla ajatamise otstarbekust ja tagatise nõudmise korral esitatud tagatise usaldusväärsust.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.