Veebruari eest tasuti maksu- ja tolliametile 512,3 miljonit eurot makse, mida on 2,3 protsenti vähem kui 2019. aasta samal kuul.
2020. aasta kahe esimese kuuga on riigieelarvega aastaks kavandatud maksutulust täidetud 14 protsenti võrreldes 15,1 protsendiga mullu samal ajal. COVID-19 põhjustatud eriolukorra mõjud kajastuvad veebruari käibemaksutulus, sest selle maksu tasumise tähtaeg oli märtsi lõpus, kui Eestis kehtis juba eriolukord.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Esmaspäeval avalikustas Eesti Töötukassa palgaabi saajate nimekirja, kelle seas on üle poolesaja raamatupidamisteenuse teenuse pakkuja. Kokku sai töötukassalt hüvitist 22 876 inimest, keskmiselt ühe taotluse kohta 5,5 inimest.
Äripäeva Infopank alustas kriisiblogi pidamist. Eesmärk on tuua teieni olulisemad suhtarvud Eesti majanduses, et teil oleks võimalikult palju selget informatsiooni, kui plaanite järgmisi käike kriisi mõjude korvamiseks.
Eriolukorra kibedamad viljad jõuavad meieni lähiajal, kui töö kaotanud inimestel saavad otsa kogutud säästud või viimane töötasu. Samal ajal on meil kõigil täitmist vajavad kohustused ning mõne kohustuse täitmisest sõltub lapse heaolu. HUGO.legal jurist Anu Baum selgitab, mida on oluline teada elatisest eriolukorras ning kuidas oleks mõistlik käituda.
Eriolukord on Eestis kestnud nüüdseks kuu aega ning otsustasime uurida, kuidas see on mõjutanud Eesti väikeettevõtteid eriolukorra esimeste nädalate jooksul. Kriis on küll hetkel veel varajases faasis, kuid esitasime neile mitmeid küsimusi seoses erinevate aspektidega, mida kriis võib mõjutada ning kuidas praeguseks juba mõjutanud on. Küsitluses osales üle 200 Eesti mikro- ja väikeettevõtja ning uuringu viisime läbi eriolukorra kolmandal nädalal.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.