Maksejõuetuse teenistuse värske ülevaade näitab, et paljud põhja läinud ettevõtete juhid tegid tõsiseid juhtimisvigu, sh tekitasid võlausaldajatele kahju 50 miljoni euro ulatuses ning jätkuvalt läheb kõige halvemini ehitusettevõtetel.
Suurima maksuvõlaga ettevõte sektoris on Saaremaa elektroonikaseadmete allhankija. Maksuvõlg, küll mitte väga suur ja on ajatatud, on ka taristuminister Kuldar Leisi osalusega ettevõttel.
2026. aasta on alanud majanduses heitlikult ning maksureeglid nõuavad ettevõtjatelt varasemast rohkem tähelepanu. Raamatupidamisbüroo Vesiir juht ja omanik Enno Lepvalts selgitab, millised muudatused mõjutavad enim auto kasutamist, laenusuhteid ja dividendide maksustamist ning kus peituvad suurimad riskikohad.