20. juuliks tuleb reisiettevõtjatel esitada tarbijakaitseametile oma 2018. aasta teise kvartali pakettreiside kogumüügi aruanded. Lihtsaim viis selleks on kasutada pakettreiside aruandemoodulit PRAM, kus on reisiettevõtja esindajal võimalik tutvuda ka ettevõtte andmetega, näiteks andmed tema tagatise ja varasemate aruannete kohta.
- 20. juuliks tuleb esitada teise kvartali pakettreiside kogumüügi aruanded Foto: pixabay
Tarbijakaitseamet rõhutab, et reisiettevõtjatel tuleb aruannete koostamisel olla tähelepanelik ja hoolas ning lähtuda ennekõike kogumüügi ja ettemaksete mõistetest.
Pakettreiside kogumüügi all mõeldakse tarbijatelt vastavas kvartalis saadud pakettreiside reisitasusid olenemata sellest, kas pakettreis on toimunud või mitte ning kas pakettreisi eest tasutud reisitasu on tegelikule reisikorraldajale edasi kantud või mitte.
Pakettreiside ettemaksete all mõeldakse tarbijatelt saadud pakettreiside reisitasusid toimumata pakettreiside eest ja sealjuures vahendatavate pakettreiside puhul tegelikule reisikorraldajale edasi kandmata pakettreiside reisitasusid olenemata sellest, millal reisitasu on saadud.
Seoses 1. juulist jõustunud turismiseaduse muudatustega selgitab amet, et teise kvartali aruanne tuleb esitada lähtuvalt sellel kvartalil veel kehtinud regulatsioonist. See tähendab, et aruande esitamise kohustus on neil reisiettevõtjatel, kes tegutsesid teise kvartali jooksul pakettreiside müügiga, sealhulgas nii vahendajad, kui korraldajad, ning aruandes esitatakse andmed nii nagu varem.
Uue regulatsiooni järgi esitavad reisiettevõtjad aruande alates kolmandast kvartalist. Selleks ajaks valmib ka tarbijakaitseameti juhend aruande täitmise ja esitamise kohta.
Aruanded on tarbijate majandushuvide kaitse oluline komponent, kuna neist saab amet sisendi, mis aitab hinnata ettevõtte tagatise piisavust. Aruanne tuleb esitada ka nendel reisiettevõtjatel, kelle müügitulemused olid eelmises kvartalis nullis. Sel juhul tuleb seda aruandes ka vastavalt kajastada.
Õigeks ajaks aruande esitamata jätnud reisiettevõtjad lisab tarbijakaitseamet oma kodulehel olevasse musta nimekirja. Must nimekiri on abivahend tarbijatele, kes soovivad enne reisi ostmist kontrollida ettevõtte usaldusväärsust. Kuna Tarbijakaitseametil puudub võimalus aruande esitamata jätnud ettevõtete tagatise piisavuse hindamiseks, on ametil õigus teavitada avalikkust ohu ennetamisest, ohukahtlusest, ohust või korrarikkumisest.
Rohkem teavet:
- turismi peatükk ettevõtjaile tarbijakaitseameti
veebis;
- tarbijakaitseameti
soovitused, mida peaksid tarbijad silmas pidama reisi ostmisel.
Seotud lood
Raamatupidajate töö on paratamatult seotud ka keeruliste võlgnike ja võlgadega. Paraku on võlgnikega tegelemine sageli aeganõudev ja stressirohke, sest tuleb saata meeldetuletusi ja tegeleda ka vaidlustega.
Infopanga võlaregistril on nüüd olemas tõhus lahendus, mis säästab raamatupidajate aega ja ka närve.
Enimloetud
2
Kui paljud Eesti raamatupidajad on kandnud töötaja palga Wise'i, Revoluti, Paysera vm välismaa panga kontole?
4
Maksuametil on õigus hinnata maksuvabastuse kasutamist ka aastaid hiljem.
5
Mängu viimane päev on 20.10
Viimased uudised
Mängu viimane päev on 20.10
Meil on võimalik muuta kas olukorda või oma suhtumist!
Hetkel kuum
Kui paljud Eesti raamatupidajad on kandnud töötaja palga Wise'i, Revoluti, Paysera vm välismaa panga kontole?
Tagasi Raamatupidaja esilehele