• 31.07.17, 11:57
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

DDOC-formaadis dokumendid tuleks üle tembeldada

Kui Sinul või Sinu ettevõttel on enne 2014. aastat digitaalselt allkirjastatud dokumente (ddoc-formaadis), tuleks need hiljemalt järgmise aasta juuliks üle tembeldada. Ajatempli lisamine viib need dokumendid vastavusse tänapäeva turvanõuetele ning tagab selle, et dokumente ei ole võimalik tulevikus muuta.
DDOC-formaadis digiallkirjastatud dokumendid tuleks üle tembeldada
  • DDOC-formaadis digiallkirjastatud dokumendid tuleks üle tembeldada
  • Foto: Pixabay
Kõik varasemad allkirjad ja lepingud jäävad kehtima, kuid ei pruugi pidevalt arenevas IT-maailmas mingil hetkel olla enam 100% muukimiskindlad.
Tembeldamine on lihtne ja kiire. Rakendus tuleb oma arvutisse alla laadida, käima panna ning see otsib ise arvutist üles kõik vananevad digiallkirjad (ddoc-formaadis) ning tõstab need uude, krüptograafiliselt murdmiskindlasse konteinerisse. Kõik vanad failid jäävad alles samasse kohta, kus need algselt olid ja kõrvale tekivad uued ASIC-S failid, mida saab avada DigiDoc3 rakendusega.
Eraisikutele ja väikeettevõtetele on TeRa desktop rakendus mõistliku kasutamise piires tasuta. Suuremate mahtude puhul tuleb sõlmida ajatempliteenuse leping ajatempliteenust osutava ettevõttega, nt SK ID Solutions.
Tembeldamisrakendus TeRa
Tembeldamisrakendusega TeRa saate automaatselt otsida arvutist DDOC dokumente ning lisada neile ajaserveri poolt ajatemplid. Failid paketeeritakse ASIC-S vormingus dokumenti ning salvestatakse sisendfailiga samasse asukohta. Tembeldamisrakendusel on graafiline kasutajaliides ning käsurealiides.
Tembeldamisrakenduse alla laadimine ja paigaldamine
Windows:  Laadige alla rakenduse viimane versioon SIIT. Käivitage installiviisard ning järgige ekraanile ilmuvaid juhiseid.
Mac OS X: Laadige alla rakenduse viimane versioon Apple Appstore’ist.
Linux: Laadige alla rakenduse viimase versioon või kompileerige rakendus otse lähtekoodist https://github.com/open-eid/TeRa lehel asuvate juhiste järgi.
Täpsemad kasutusjuhised leiate SIIT
Autor: Riigi Infosüsteemide Amet

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele