Autor: Juuli Laanemets • 6. detsember 2012
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Latvenergo valmistub võlakirjaemissiooniks

Läti Finants- ja Kapitalituru Komisjon registreeris 28. novembril Latvenergo AS-i võlakirjade pakkumiskava põhiprospekti. Peamised ettevalmistustööd on lõpetatud ja ettevõte saab lähitulevikus alustada võlakirjade emiteerimist.

Valmistudes Latvenergo võlakirjade emiteerimiseks, registreeris Finants- ja Kapitalituru Komisjon võlakirjade pakkumiskava põhiprospekti ja otsustas anda Latvenergo AS-ile loa avaliku pakkumise korraldamiseks. Ettevõtte võlakirjade pakkumiskava põhiprospekt on avaldatud ettevõtte koduleheküljel www.latvenergo.lv lingi all „Investorile”.

„Põhiprospekti avaldamine näitab, et soodsatel turutingimustel on Latvenergo kontsern lähimas tulevikus valmis emiteerima võlakirju. Dokumendi koostamine on väga teabemahukas protsess, sest see hõlmab kontserni kõiki tegevusi. Prospekti avaldamine on emiteerimisprotsessi oluline etapp. Institutsionaalsed investorid, kelle huvi määrab ka võlakirjaemissiooni lõplikud tingimused, saavad alustada prospektiga tutvumist,” ütles Latvenergo juhatuse liige Zane Kotane. „Latvenergo kontserni jaoks on prospekti koostamine ja võlakirjaemissioon väga oluline samm, mis suurendab üldsuse teadlikkust meie ettevõtte tegevusest, annab võimaluse seda hinnata ning tõendab meie stabiilsust ja valmisolekut väärtpaberite emiteerimiseks.”

Prospekt on dokument, mida nõutakse siis, kui ettevõte kavatseb korraldada võlakirjade avaliku pakkumise või viia võlakirjad reguleeritud turule. Prospekt sisaldab investorite jaoks esmatähtsat teavet emitendi (Latvenergo) ja võlakirjade kohta, mis ettevõte kavatseb panna avalikule pakkumisele. Prospekti kiidab heaks ja registreerib Finants- ja Kapitalituru Komisjon, andes ettevõttele loa avaliku pakkumise korraldamiseks.

Latvenergo pakkumiskava raames emiteeritavate võlakirjade nimiväärtus on kokku 50 miljonit latti või samaväärne summa eurodes. Iga võlakirjaemissiooni lõplikud tingimused, sh emissiooni kuupäev, maht, vääring, kustutusaeg, tootlikkus, võlakirja hinna arvutamise valem ja muud konkreetse emissiooniga seotud asjaolud, määratakse kindlaks veidi enne emissiooni, tuginedes investorite huvi ja turuolukorra hinnangule. Võlakirjade pakkumiskava raames emiteeritavate võlakirjade lõplik hind arvutatakse prospekti üldtingimustes sätestatud valemi abil; kui arvutamisel kasutatakse muud valemit, esitatakse see konkreetse võlakirjaemissiooni lõpptingimustes.

Võlakirjaemissiooni tulu kasutatakse Latvenergo kontserni kapitaliinvesteeringu kava rahastamiseks, st Latvenergo kontserni tootmis-, jaotus- ja põhivõrgu hoolduseks ja moderniseerimiseks, sealhulgas, kuid mitte ainult, jaotus- ja põhivõrgu remont, trafoalajaamade rekonstrueerimine, investeeringud pinge kvaliteedi parandamiseks ja õhuliinide asendamiseks kaabelliinidega, et parandada klientide elektrivarustuse kvaliteeti ja ohutust ning vähendada võrgukadusid.

Latvenergo kontsern on suurim elektritootja ja –müüja Balti riikides, mis tegeleb elektri- ja soojusenergia tootmise, elektrienergiaga kauplemise ja elektrijaotussüsteemi teenuste osutamise ning põhivõrgu varade haldamisega Lätis. Rahvusvaheline reitinguagentuur Moody’s andis Latvenergo AS-ile investeerimisjärgu krediidireitingu Baa3 (stabiilne).

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700