See tähendab, et inimesed ja ettevõtted saavad ühe pangakonto ja maksekaardi abil teha euromakseid üle kogu Euroopa. Foorumi arutelu kasutavad keskpank, rahandusministeerium ja eelkõige pangaliit SEPA-le üleminekut puudutavate otsuste langetamisel.
Aprillis loodud Eesti maksekeskkonna foorumi esmane eesmärk on tagada koostöös turuosalistega, et Eestis kasutatavad tavamaksed ja otsekorraldused vastaks 2014. aasta veebruariks ühtsetele üleeuroopalistele SEPA tingimustele.
„Foorumi eesmärgiks on saada SEPA muutuste ettevalmistamiseks ühte paati kõik asjaosalised – pankade, ettevõtete, kaupmeeste, riigiasutuste ja tarbijate esindajad. Väga oluline on, et SEPA-le üleminekuga ning ettevõtete toetamisega arvestaks infosüsteemide ja raamatupidamistarkvara arendajad. Foorumi abil kaasame kõikide teadmised ja oskused, et teha sujuvaks üleminek SEPA-maksetele, mis 20 kuu pärast mõjutab kõiki eestlasi,“ ütles Eesti Panga asepresident Madis Müller.
2014. aasta alguseks peavad kommertspangad arendama välja makselahendused ning ettevõtted uuendama raamatupidamistarkvara ja täiustama arvete esitamist. Eesti Pank peab uuendama pankadevahelist jaemaksesüsteemi, et tagada riigisiseste pankadevaheliste maksete senine kvaliteet, piiriüleste euromaksete arveldamine ja võimalikult võrdsed konkurentsitingimused kõikidele pankadele.