Töötu- ja haigekassa reservide kasutuselevõtu vastu andis kolme nädala jooksul allkirja ligi 13 000 inimest üle Eesti.
Täna kell 14.30 arutab riigikogu rahanduskomisjon töötu- ja haigekassa reservide kasutuselevõttu ning Ametiühingute Keskliidu esimees Harri Taliga annab samas üle reservide kaitseks kogutud allkirjad, edastas Ametühingute Keskliit..
Taliga sõnul koguti kampaania kolme nädala jooksul ligi 13 000 allkirja, millest enamik anti kirjalikult töökohtadel, tänavatel ja kaubanduskeskustes üle Eesti. Elektrooniliselt anti ligi 3500 allkirja.
„Allkirjade hulk jäi loodetust mõnevõrra väiksemaks – kampaanias osalenud aktivistide sõnul oli keerulist teemat inimestele lihtsate sõnadega selgitada väga raske. Aga oli ka piirkondi, näiteks Ida-Virumaa linnad, kus allkirja anda soovinud nördinud kodanikud lausa pikas järjekorras seisid,“ kirjeldas ta.
Taliga sõnul toob sotsiaalkindlustusreservide konsolideerimine kaasa ebaõiglase varjatud maksutõusu. „Valitsus sunnib töötajaid ja tööandjaid lappima riigieelarve puudujääki muuks otstarbeks kogutavate kindlustusmaksetega. See tõestab, et Eesti riigi majandusmudel ei ole praegusel kujul jätkusuutlik, hoolimata jätkuvast madalate maksude poliitika ülistamisest,“ selgitas ta.
„Teema tekitab paljudes inimestes sügavat muret. Rahandusminister võiks sotsiaalpartnerite halvustamise asemel sellesse muresse tõsiselt suhtuda ning otsida läbirääkimistel kokkuleppeid, mis võimaldaksid riigil häda korral reservidest abi saada ning arvestaksid sealjuures nii ettevõtete ja kui ka töötajate seisukohtadega,“ ütles Taliga.
Töötu- ja haigekassa reservide riigikassasse konsolideerimise vastu on ka Eesti Tööandjate Keskliit.
Autor: Lemmi Kann, Anne Oja
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.