Kestlikkusaruandluse kohustus lükkub edasi. “Suurettevõtteid see ei puuduta”
Edasilükkamine ei tähenda, et osa sellest poleks mõistlik ja et kõikidele ettevõtetele oleks see vastumeelne. Ettevõtted teevad seda ka vabatahtlikult, põhimõtete pärast, sõnas rahandusminister Jürgen Ligi.
Rahandusminister Jürgen Ligi: “Kestlikkusaruandlust koostavad ettevõtted ka vabatahtlikult, kuna see annab kindlust tarbijale ja parandab ettevõtte turupositsiooni“
Praktikale peale vaadates pole ime, et kolmetäheline lühend ESG tekitab ettevõtjates negatiivseid tundeid. Suuname fookuse taas innovatsioonile, kestlikule kasumlikule tehnoloogiale ja äriarendusele – sellele, mis vähemalt algselt pidi olema ka ESG aruandluse eesmärk, kirjutab kestliku innovatsiooni strateeg Anu Ruul.
Euroopa Parlament hääletas ESG aruandluse edasilükkamise poolt ning edasi jätkub töö sisuliste muudatusettepanekutega, sh piirmäärade tõstmise ja standardite muutmisega.
Euroopa Komisjon tegi veebruari lõpus ettepaneku muuta kestlikkusaruandluse nõudeid. Kinnituse korral muudavad need ressursimahuka kestlikkusaruandluse senist ulatust ja korda ning ettevõtjad saavad senisest enam suunata investeeringuid kestlikku innovatsiooni ja tehnoloogiatesse, kirjutab kestliku innovatsiooni strateeg Anu Ruul.
Eesti ettevõtlusmaastik on viimastel aastatel aina pingelisem: maksutõusud, inflatsioon ja õiguskeskkonna karmistumine nõuavad ettevõtjatelt üha suuremat valvsust. Raamatupidamisbüroo juht Enno Lepvalts rõhutab, et iga otsus – olgu see tehing või koostöö – peab tuginema teadlikule kontrollile, sest vigade eest maksab ettevõtja oma rahaga. Ja mõnikord ka maine või vabadusega.