- USA maksuameti üks juhte Jarod Koopmann. Foto: YouTube's jooksva saate kuvatõmmis
USA maksuamet kasutab viimastel aastatel väga edukalt AI-tööriistu võitluses maksupettustega.
USA maksuamet (Internal Revenue Service ehk IRS) kasutab tehisintellekti, et tuvastada keerukamaid ja suuremas mahus toimuvaid pettusi, mis hõlmavad näiteks deepfake-skeeme ja desinformatsiooni levitamist. AI aitab maksuametil analüüsida suurtes kogustes andmeid, leida mustreid ning tuvastada uusi ohumärke.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ulatusliku maksupettuse ja võõraste ID-kaartide kuritarvitamise tõttu määras Harju Maakohus Artur Seppale üle kahe aasta pikkuse vangistuse ning keelas tal ettevõtlusega tegeleda. Süüdistatav peab tagastama ka ligi 190 000 eurot maksuraha, mille ta ebaseaduslikult omastas.
Lootus koguda aastas 10 miljonit eurot rohkem maksu
Piibeleht võis küll vanale Vestmannile tolle enda rahaga kosja minna, aga maksuameti hinnangul tuleks siis tulumaks ikkagi ära maksta.
Arestitud pool miljonit, viide maksupettusele
Ohtralt Tšehhi numbrimärkidega autosid Eestisse toonud JMV Motors vaidleb tuliselt maksuametiga, kes arestis ettevõtte kontolt hiiglasliku summa. Kui aastaid tagasi ütles maksuamet, et JMV äri ei ole probleemne, siis nüüd on tuul pöördunud.
Kaks dekaadi Ühendkuningriigis finantsvaldkonnas säravat karjääri teinud ja tänaseks end rahvusvahelise ettevõtte Perfetti Van Melle’i Suurbritannia filiaali finantsdirektoriks üles töötanud Anneli Reiteri sõnul on edu võtmeteguriteks kohanemisvõime ja vastupidavus ning mis põhiline – püsivus.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.