Z-põlvkond, kes on juba jõudnud tööjõuturule, toob kaasa täiesti uued väärtused ja soovid, kuid mis need siis on ja milleks peavad näiteks raamatupidamisbürood tööandjatena valmis olema?
- Mari Muld on Proekspert AS vanemraamatupidaja, Tarvo Dubinin (paremal) on Grow Finance OÜ raamatupidaja ja Karmo Einmann (vasakul) on Äripäeva Raamatupidaja.ee toimetaja-projektijuht. Foto: Ergo Sander
Juhtimine on keeruline kunst. See hõlmab mitte ainult ettevõtte tulemuste jälgimist, vaid ka oma töötajate kuulamist ja nende vajaduste mõistmist. Kuid kas oled näiteks raamatupidamisbüroo juhina kunagi mõelnud, mida sinu noor raamatupidaja päriselt tahab?
Z-põlvkond, kes on juba tööjõuturul, toob kaasa uusi ootusi ja väärtusi, mis võivad oluliselt erineda varasematest põlvkondadest.
Z-põlvkonna töötajad hindavad näiteks paindlikkust ning töö ja eraelu tasakaalu.
Nad soovivad töökohti, kus saavad kasutada oma tehnoloogilisi oskusi, õppida pidevalt ja kasvada koos ettevõttega. Samuti otsivad nad töökohti, kus väärtused on enamat kui pelgalt kasuminäitajad.
Võib-olla, et nad soovivad rohkem võimalusi teha kaugtööd või osaleda projektides, mis nõuavad innovatsiooni ja loovust. Võib-olla on neil huvi võtta rohkem vastutust ja juhtida uusi algatusi. Või äkki soovivad nad lihtsalt, et nende hääl oleks kuulda ja nende panust tunnustataks.
Ootame sind kogu oma tiimiga 13. detsembril aastalõpu konverentsile
“Mis muutub raamatupidaja töös 2025?” Programmis kõik maksumuudatuste teemad MTA ekspertidelt ja esmakordselt kuuleme ka noorte raamatupidajate särtsakat aruteluring.
Gruppidele 3+ osalejat ERIhind kuni 22.11!
Kuulamine ja nende vajaduste mõistmine võib avada uksi uutele võimalustele ja tugevdada teie meeskonda. Motiveeritud ja rahulolevad töötajad on edumeelses ettevõttes võtmetähtsusega.
Nii et järgmisel koosolekul või vestlusel võta hetk ja küsi oma noorelt raamatupidajalt: "Mida sa päriselt tahad?" Võid üllatuda, milliseid arenguid võib see lihtne küsimus valla päästa.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.