Autor: Gerli Ramler, Äripäeva kaasautor • 12. oktoober 2020
Ainult tellijatele
Millised maksuriskid tekivad, kui töötaja varastab
Kui enamasti kurdavad ettevõtjad, et riik nõuab liigset bürokraatiat ja dokumenteerimist, siis maksuõiguslikust vaatenurgast võib tehingute puudulik dokumenteerimine valusalt kätte maksta. Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat ning TalTechi finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor Marko Saag selgitas septembris toimunud Sisekontrolli Aastakonverentsil, kuidas peaks ettevõtja oma firmat maksuriskide eest kaitsma.
Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat ning TalTechi finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor Marko Saag Sisekontrolli Aastakonverentsil maksuriskidest rääkimas
Alates 2000. aastate algusest on Eestis olnud mitu juhtumit, kus fiktiivsete arvetega viiakse raha tankistide kaudu ettevõttest välja ning seejärel kasutatakse sularahana näiteks ümbrikupalgaks. On ka selliseid juhtumeid, kus korralik juht satub justkui kogemata mõnda kuritegelikku ahelasse, sest maksuhaldur tuvastab töötajate ja toodanguta „arvevabriku”, mis väljastab ettevõtetele arveid, mis ära makstakse ja korduvalt edasi müüakse. Kuna maksuamet tankistidelt raha enamasti kätte ei saa, liiguvad haldurid samm-sammult edasi, kuni jõuavad esimese maksevõimelise ettevõtteni, kellelt kogu summa sisse nõuda.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Raamatupidaja iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.