• 19.11.19, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

ELi rahandusministrid leppisid kokku käibemaksudirektiivi muudatused

Euroopa Liidu rahandusministrid jõudsid Brüsselis majandus- ja rahandusküsimuste nõukogus kokkuleppele käibemaksudirektiivi muudatustes.
ELi rahandusministrid leppisid kokku käibemaksudirektiivi muudatused
  • Foto: pixabay
„Ministrid toetasid muudatusi, millega makseteenuste pakkujad hakkaksid koguma ja maksuhaldurile esitama andmeid piiriüleste tehingute kohta, et suurema läbipaistvuse ja info võrdlemisega paremini avastada võimalikke käibemaksupettusi,“ ütles rahandusministeeriumi asekantsler Märten Ross.

Seotud lood

Uudised
  • 11.11.19, 11:00
Välismaal tasutud käibemaksu tasub tagasi taotleda
Käibemaksukohustuslasena registreeritud ettevõtetel, mille töötajad tegevusala sisust tingituna viibivad aeg-ajalt välisriikides, on põhjust taotleda tagasi käibemaksutagastust kasutatud teenustelt nagu näiteks majutus, autorent ja -kütus. Kuidas see täpsemalt käib ja milliseid nüansse silmas pidada, selgitab raamatupidamisfirma Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.
Uudised
  • 08.11.19, 10:00
Kinnisasja rent Eestis asuvale liidu institutsioonile on erand erandite seast
Käibemaks on universaalne tarbimismaks, millega maksustatakse kõik kaubad ja teenused. See on käibemaksudirektiivi üldine põhimõte, mida saab rikkuda vaid sõnaselgelt direktiivis loetletud erandite puhul. Euroopa Kohus on korduvalt sedastanud, et igasuguseid erandeid tuleb tõlgendada kitsalt, kirjutab Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling.
Uudised
  • 12.08.19, 10:11
Lepingu lõpetamisel makstav kahjuhüvitis võib olla käibemaksu objektiks
Käibemaksu objektiks on kauba müük või teenuse osutamine tasu eest. Kusjuures oluline on see, et müüdava kauba või teenuse ja nende eest vastu antava tasu vahel oleks otsene põhjuslik seos. Teiste sõnadega, pooled lepivad kokku kauba müügis või teenuse osutamises ja sellele järgneb tasu. Kui aga tasu makstakse, aga konkreetset vastusooritust ei järgne, siis ei ole tegemist käibega käibemaksudirektiivi tähenduses.
Uudised
  • 23.07.19, 08:00
Impordi käibemaksu kohustus
Impordi käibemaksu kohustus tekib riigis, kus kaup tegelikult tarbimisse lubati, kirjutab Ernst & Young Baltic AS-i juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling.
  • ST
Sisuturundus
  • 26.02.25, 08:00
Ekspert hoiatab: julgeolekumaksuga trikitajaid ootab maksuameti kullipilk
2025. aastal käivituv julgeolekumaks toob Eesti ettevõtetele uued väljakutsed. Enno Lepvalts, raamatupidamisbüroo Vesiir juht selgitab, miks maksude vähendamiseks tehtavad "sättimised" raamatupidamises võivad ettevõttele valusalt kätte maksta.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele