Autor: Kristjan Pruul • 11. aprill 2019

Brexit jäeti Halloweeni ootama

Suurbritannia peaminister Theresa May lahkub Ülemkogu järgselt pressikonverentsilt
Autor: Reuters/Scanpix
Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise lõputule õudusele anti pikendus kuni Halloweenini. Euroopa Parlamendi jaoks on pikendus kas liiga lühike või liiga pikk ja põhjustab lisaprobleeme.

Hommikul kella kaheni kestnud Euroopa Liidu riigipeade läbirääkimiste tulemus sai selline, nagu oodatud: Suurbritannia sai lahkumiseks pikendust ja rohkem, kui nad olid küsinud. "Pikendus on nii paindlik kui vaja, kuid lühem kui ma ootasin. See võiks brittidele anda võimaluse leida parim võimalik lahendus. Palun ärge raisake seda aega ära," ütles Ülemkogu president Donald Tusk kohtumise järel.

Kui Suurbritannia oli taotlenud pikendust kuni 30. juunini, siis Euroopa Liidu riigipead valdavalt ei uskunud, et britid suudavad nii lühikese ajaga mingeid muutusi kaasa tuua. Oluliselt pikema tähtaja – 9-12 kuud – eest seisnud Tusk ja teised argumenteerisid Reutersi andmetel sellega, et pikk tähtaeg sunnib May euroskeptikutest parteikaaslasi lahkumisleppe poolt hääletama kartuses, et pikema venitamise tagajärjel hakkab avalik arvamus riigis kalduma lahkumisest loobumise poole.

Täismahus artiklit loe Äripäevast.

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700