• 31.05.16, 16:14
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Arvestusala spetsialisti töö praegu ja lähitulevikus

Töökäte arv ühiskonnas järjest väheneb, seega muutuvad aina tähtsamaks iga inimese oskused. Millised on tulevikus tööturul edukalt tegutsemiseks vajalikud oskused ja kus neid omandada saab? Mida peaks haridussüsteemis muutma, et koolilõpetajad endale sobiva töö leiaksid ja oma eriala edasi viiks? Nendele küsimustele otsib vastuseid Kutsekojas aasta tagasi alguse saanud OSKA süsteem.
OSKA koordinaator Kaire Sõmer räägib arvestusala arengust
  • OSKA koordinaator Kaire Sõmer räägib arvestusala arengust Foto: Yngve Rosenblad, OSKA peaanalüütik, üldteemad
OSKA on nimelühend tööjõuvajaduse seire- ja prognoosisüsteemile, mille elluviimist korraldab vabariigi valitsuse otsuse alusel SA Kutsekoda. OSKA analüüsib Eesti majanduse arenguks vajalike oskuste ja tööjõu vajadust lähema kümne aasta vaates. Pisut lihtsustades võib öelda, et OSKA aitab õppida ja õpetada õigeid asju. 2016. aasta esimeses pooles valmisid OSKA rakendusuuringud „Tulevikuvaade tööjõu- ja oskuste vajadusele” kolmes valdkonnas: IKT, metsandus ja puidutööstus ning arvestusala (majandusarvestus). OSKA rakendusuuringus hõlmab arvestusala finants- ja juhtimisarvestust ning sisemist ja välist audiitortegevust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele