Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.
Kutsetunnistus annab raamatupidajale kindlustunde
Juta Püvi räägib lähemalt raamatupidajate kutsetasemetest
Foto: erakogu
Tööandjal on raske valida endale vajalikku töötajat, sest praktika on näidanud, et soovijaid on palju. Kuidas tagada, et valitud töötaja on hea spetsialist? Peale tuttavate soovituste saab kindlasti tugineda ka kutsestandarditele, mille alusel töötajate pädevust hinnatakse.
Raamatupidajal tuleb oma tööülesannete täitmiseks teada nii finantsarvestust, tööõigust kui ka juhtimise tõdesid. Samuti peavad tal olema juriidilised teadmised, et täita temalt oodatavaid tööülesandeid. Tähtis pole mitte ametikoha nimetus, vaid tööülesanded. On ju väiksemates ettevõtetes kas raamatupidaja, sekretär-raamatupidaja, büroojuht-raamatupidaja, raamatupidaja pearaamatupidaja ülesannetes või juhtiv raamatupidaja – tööülesandeks on ikka ettevõtte finantsarvestuse pidamine koos aruandlusega. Ja sinna juurde tihti ka büroo- ja/või personalitöötaja ülesannete täitmine.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.