20. märtsil on taas KMD INFi esitamise tähtaeg, ent andmeid saab esitada ka juba jooksvalt. MTA toob välja seni käibedeklaratsiooni esitamisel tehtud suuremad vead ja jagab soovitusi nende vältimiseks.
Maksu- ja Tolliameti avalike suhete juht Rainer Laurits kinnitab, et KMD INFi tähtpäeva paiku pole plaanilisi katkestusi käibedeklaratsiooni rakenduses ette näha. "Käibedeklaratsiooni ja selle lisa rakendused on olnud andmete esitamiseks pidevalt avatud (ligipääs võis olla takistatud ainult e-maksuameti koormusest tingitud tõrgetega selle nädala alguses, kuid need probleemid on nüüd loodetavasti ületatud)," selgitab Laurits.
MTA on pannud tähele kaht suuremat tüüpviga KMD INF esitamisel:
1. Levinud on, et KMD INF A-osa veerus 9 kajastatakse ekslikult käibemaksusumma, aga peab kajastama KMD lahtris 1 ja 2 deklareeritud käibe summa.
Müügiarvete deklareerimisel vormi A-osal märgitakse veergu 9 see osa arve summast, mis on maksustamisperioodil 20% ja 9% määraga maksustatava käibena deklareeritud vormi KMD lahtrites 1 ja 2. Seega kajastatakse veerus 9 käibe summa, mitte käibemaksu summa. Üldjuhul on veerus 6 "Arve kogusumma ilma käibemaksuta" ja veerus 9 "Maksustamisperioodil KMD lahtrites 1 ja 2 kajastatud maksustatav käive" deklareeritav summa võrdne (kui arvel on kajastatud ainult ühe käibemaksumääraga käivet ning kogu arve läheb samal maksustamisperioodil täies ulatuses käibesse).
2. Teiseks saab välja tuua, et summeeritud esitamise korral jäetakse veerg 9 täitmata.
SIIT.Veeru 9 täitmine on kohustuslik, välja arvatud KMS §-s 411 sätestatud erikorra alusel maksustatava kinnisasja, metallijäätmete ja väärismetalli võõrandamisel väljastatud arvete deklareerimisel. Ka summeeritud andmete esitamisel tuleb veerg 9 täita, nimetatud veerg saab olla tühi üksnes juhul, kui ühele tehingupartnerile on väljastatud ainult eelnimetatud erikorra alusel deklareerimisele kuuluvaid arveid.
Asjakohased soovitused ja juhendid leiate MTA leheküljelt
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.