Kütuseturul saavad käibemaksupettused toimuda tänu sellele, et tanklaketid on nõus tegema koostööd vastloodud ja tundmatute äriühingutega, ütles maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm tänases Äripäevas ilmunud Olerexi puudutavat artiklit kommenteerides.
Järgneb Marek Helmi kommentaar:
"Käibemaksupettusi soosivaks teguriks on näiliselt võrdseid konkurentsitingimusi hindavate ettevõtete teadlik käitumine, kus kaupa või teenust ostetakse vastloodud või tundmatult äriühingult. Samas on kütuseettevõtjal võimalus osta kütust otse aktsiisilaost ja enamus suurtest tanklakettidest seda ka teevad.
Tundmatutelt äriühingutelt ostetakse kütust odavaima hinna alusel, mis on saavutatud aga käibemaksupettuse teel. Arvukaid vahetehinguid tehes on mõte jätta maksud tasumata ja saavutada seeläbi hinnaeelis. Ja kui on olemas tanklakett, kes on nõus sellist maksuvaba kütust ostma, on petturitel skeem koos.Maksukahjud Oleg Belokrõlovi juhtumi näitel on ülisuured. Nii on see kahjuks ka jahuga, toiduõliga, suhkruga jne. Seoses käibemaksupettuste keerukusega on nende avastamine ja tõendamine süsteemse ja sihipärase töö vili, kuid sellele kulunud pingutused kompenseerib ettevõtluse puhastamine varimajandusest.See, et Olerex on olnud kliendiks kohtus süüdimõistetud maksupetturitele, on mõjutanud kütuseturgu, ja me loodame, et ettevõtjad ja avalikkus ise annavad sellele oma edasise tegutsemisega sobiva hinnangu".
Autor: Äripäev, Tuuli Seinberg
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.