Teenitud kasumi maksustamine on KPMG Balticsi juhatuse esimehe Andris Jegersi hinnangul igati kaalumist väärt idee.
„Idee minna ainult jaotatud kasumi maksustamise mudelilt üle teenitud kasumi maksustamisele (sõltumata jaotamisest) on viimasel ajal arutlusel olnud paljudes ringkondades, huvigruppides ja foorumites. Jaotatud kasumi maks kehtestati üle 10 aasta tagasi, ajal, kus kapital oli kallis ja sellele ligipääs keeruline, nii, et äriühingud said oma tegevust finantseerida sisuliselt ainult oma kasumist. Nüüdseks on see olukord muutunud,“ märkis Jegers. Samuti on tema hinnangul nüüdseks selgunud, et ei ole täitunud lootused saada suurem maksutulu aastatega reinvesteeritud ja kosunud kapitali maksustamisest selle jaotamise hetkel.
Seega teenitud kasumi maksustamine on Jegersi arvates kaalumist väärt idee. „Oluline on, et süsteem oleks jätkuvalt lihtne ja ühetaoline (nt maksustada kasumit ja mitte tulu), et jaotatud dividend oleks juba maksustatud ulatuses edasisest maksust vabastatud, ning et Eesti ei kaotaks oma atraktiivsust investorite silmis. Viimane tähendab eelkõige seda, et maksumäär peaks kindlasti olema väiksem kui naaberriikides, näiteks 10% ringis,“ kommenteeris Jegers.
Ernst & Youngi partner Ivar Kiigemägi märkis Äripäevale antud intervjuus, et ettevõtetelt maksutulu kogumiseks võiks olla mõistlik iga-aastaseid kasumeid taas maksustama hakata.
Autor: Kaisa Gabral, Tuuli Seinberg
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.