Tööinspektsiooni Lääne inspektsioon kontrollib sel aastal oma haldusalas õmblustöödega tegelevaid ettevõtteid. Sihtkontrolli käigus külastavad inspektorid tekstiili, rõivaste ja vaipade tootmisega tegelevaid ettevõtteid, samuti jalatsitootjaid ja -parandajaid Pärnumaal, Läänemaal, Saaremaal, Hiiumaal, Raplamaal ja Järvamaal.
Ettevõtte kontrollimisel hinnatakse peamiselt õmblusettevõttes töötajatele mõjuvaid füsioloogilisi ja füüsikalisi ohutegureid ning tööandja tegevust terviseriskide maandamisel.
Tööinspektor Rein Nelise sõnul on õmblustöö sundasendite ja sundliigutustega töö, mis võib töötaja tervist kahjustada. „Terviseriski suurendab seejuures halb sisekliima, sealhulgas tõmbetuule esinemine. Õmblustöödel esineb raskuste (kangarullid, valmistoodangu kastid jms.) tõstmist. Sageli toimuvad õmblustööd kitsastes tingimustes, kus ei ole rõhku pööratud liikumisteedele. Liikumisteedel esineb liikumist takistavaid esemeid. Sagedased on valgustuse probleemid õmblejate töökohtadel,“ lisas Nelis.
Töötervishoiu tööinspektor Janika Rõõmuse sõnul registreeriti möödunud aastal neli kutsehaigust õmblejatega. „Peamised õmblejaid ohustavad ohutegurid on sundasendid ja korduvad ühetaolised liigutused kätele,“ lisas Rõõmus.
Sihtkontrolli teostavad seitse tööinspektorit kuuest maakonnast. Lisainfot tööohutuse ja töötervishoiu kohta leiab Tööinspektsiooni kodulehelt
www.ti.ee ning Tööelu portaalist
www.tooelu.ee.
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.