10. jaanuar 2013
Jaga lugu:

Tööle ennistamise võimalus on piiratud

Varasema töölepingu seaduse järgi oli töötajal vallandamise korral võimalus nõuda töövaidluskomisjonis või kohtus enda tööle ennistamist, siis täna on see võimalus piiratud.

Vastavalt töölepingu seaduse § 107 ja 109, kui tööandja seda taotleb, jätab kohus töötaja tööle ennistamata ja mõistab tööandjalt töötajale välja hüvitise. Seega ei ole töölepingu sundjätkamine võimalik.

Seega tuleb töötajal töösuhtes arvestada, et töötüli üks võimalik tagajärg on vallandamine ning isegi, kui see on ebaseaduslik, kaotab töötaja töökoha.  Kaitstes töötaja huvi võiks väita, et see on varasema regulatsiooniga võrreldes oluline muudatus töötajate huvide kahjuks. Tegelikult see ei ole nii. Varasem töölepingu sundjätkamise võimalus oli loomuvastane. Kohus ega seadus ei saa jätkata lepingusuhet, kui üks lepingupool seda ei taha. Nii on näiteks ka abielulahutamise hagi puhul võimalus, et kohus selle rahuldamata jätab, vaid teoreetiline.

Tööleping on sarnaselt muude lepingutega poolte kokkulepe ja kui vaidlus tekib, tuleb see lahendada aga riigil ei ole lepingupooli võimalik sundida töösuhet jätkama.

Autor: Alar Urm, Juuli Laanemets

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt