Jaga lugu:

Osaliselt tasutud arvest viivise mahaarvamine

Teenuse osutaja paneb lepingusse sisse punkti: arve osalisel tasumisel arvestatakse kõigepealt tasutuks viivis ja ülejäänud summa teenuse katteks. Kas selline asi on seadusega lubatud? Kas teenuse osutaja ei peaks teavitama viivise tekkimisest ja siis sisse nõudma? Muidu tekib ju olukord, kus tarbijana maksan arve ära, aga teenuse pakkuja on osaliselt märkinud arve tasutuks ja nii võib jälle viivist arvestada, sest arve jäi ju osaliselt tasumata. Kuidas oleks õigem toimida, nii tarbija kui teenuse osutaja seisukohast?

Vastas Õigusbüroo VK & Partnerid jurist Kuldar Kirt

Antud olukorda reguleerib VÕS § 88 sätestatu. Nimetatud normi suhtes on erinormiks VÕS § 415, mis reguleerib tarbijakrediidilepingu alusel tehtavaid makseid.

VÕS § 88 lg 6 on sätestatud, et kui võlgnik ega võlausaldaja ei ole määranud, millise kohustuse täitmiseks raha, esemed või teenus arvestatakse, loetakse täidetuks:

1) esimeses järjekorras esimesena sissenõutavaks muutunud kohustus;2)  teises järjekorras võlausaldaja jaoks kõige vähem tagatud kohustus;3)  kolmandas järjekorras võlgnikule kõige koormavam kohustus;4)  neljandas järjekorras varem tekkinud kohustus.

Juhul, kui järjekord on võlasuhte poolte vahel kokku lepitud, siis rakendatakse seda ulatuses, mis ei lähe vastuollu kehtiva õigusega.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt