Lemmi Kann • 24. oktoober 2011
Jaga lugu:

Kuidas määrata tööpäevasisest puhkeaega?

Küsimus: Töötaja töötab 5.30-14.30, sh on 1 tund puhkeaega, mida ei loeta tööaja sisse. Töötajale on võimaldatud 15-minutilised puhkepausid 8.00-8.15 ja 10.15-10.30 ning 30-minutiline puhkepaus 12.15-12.45. Töötaja eirab 30-minutilist pausi kell 12.15 ja teeb puhkepausi 11.30. Kas töötajal on õigus seda nõuda? Kas TLS § 47 lg 2 toodud "6-tunniline töötamine" tähendab töötamist järjestikku, ilma puhkepausita?  

Vastus: Seadus ei sätesta tööpäevasisese vaheaja konkreetset kasutamise korda. Oluline on üksnes see, et üle 6-tunnise pikkusega töö korral oleks töötajale selle 6 tunni kohta ette nähtud üks vähemalt 30-minutiline vaheaeg. See tähendab, et seda vaheaega ei pea ilmtingimata kasutama üksnes alles peale 6-tunnist töötamist.

Tööpäevasisese vaheaja kasutamise täpsem kord peaks olema kokku lepitud kas töölepingus või kollektiivlepingus või kehtestatud tööandja poolt tööaja korralduses. Kui vastav kokkulepe, et 30-minutiline paus võetakse 12.15-12.45, sisaldub töölepingus või kollektiivlepingus või kui see on nii ette nähtud tööaja korralduses, siis peaks töötaja järgima kokkulepitut või tööaja korralduses ettenähtut.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt