Keskerakonna fraktsioon algatas täna riigikogus seaduse muutmise eelnõu, mis tagaks ravikindlustuse ka neile, kes saavad töövõtu-, käsundus- või muu teenuse osutamiseks sõlmitud lepingu alusel töö- või teenustasusid, kuid ei teeni vähemalt miinimumpalka.
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Yana Toomi sõnul on ravikindlustuse seaduse muutmise eelnõu eesmärk tagada ravikindlustus ka neile isikutele, kelle eest makstakse mitme erineva tööandja poolt sotsiaalmaksu ning see ületab summeeritult seaduses sätestatud kuumäära.
„Täna elab Eestis 83 000 ravikindlustuseta isikut – nende seas on inimesi, kes küll töötavad ja kelle pealt makstakse sotsiaalmaksu, kuid seadus ei näe ette sotsiaalmaksu summeerimist ning seetõttu ei ole neil ravikindlustust,” selgitas Toom lisades, et ravikindlustuseta on hetkel inimesed, kes töötavad mitme lepingu alusel, kuid üheltki tööandjalt miinimumpalka ei saa.
Esitatud eelnõu kaotab Toomi selgitusel ebavõrdse olukorra, kus isik, kelle eest on tasutud nõuetekohaselt sotsiaalmaksu, jääb ravikindlustuseta, peab üldarstiabi eest maksma omast taskust.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.