Valitsus ei toetanud oma tänasel istungil esitatud sotsiaalmaksu- ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega sooviti vähendada FIE-de maksukoormust.
Valitsusele arvamuse avaldamiseks esitatud "Sotsiaalmaksu- ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse" eelnõu (14 SE) algatas keskerakond sooviga muuta sotsiaalmaksuseadust ja vähendada FIE-de sotsiaalmaksu avansiliste maksete suurust kvartali eest seniselt kolmekordselt sotsiaalmaksu seaduses nimetatud kuumääralt arvutatud summalt kahekordsele vastavalt kuumääralt arvutatud summale.
Muudatusega tulumaksuseaduses sooviti FIE-del võimaldada omapüütud kalade realiseerimise eest saadud tulust maksustamisperioodil täiendavalt maha arvata kuni 2877 eurot. Samasugust täiendavat tulumaksuvabastust saavad praegu omatoodetud töötlemata põllusaadusi ja oma metsamaterjali müüvad FIEd.
Vastavalt rahandusministeeriumi ettepanekule jättis valitsus eelnõu toetuseta.
Rahandusministeerium teatas, et ei toeta eelnõu, kuna ettenähtud muudatused tooksid kaasa isikute ebavõrdse kohtlemise ja muudaksid administreerimise keerulisemaks ning kulukamaks. Samuti vähendaks sotsiaalmaksu miinimumkohustuse alandamine FIEde sotsiaalseid garantiisid.Ka majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ei toetanud esitatud eelnõu sotsiaalmaksu käsitlevat osa, kuna pakutavad sotsiaalmaksuseaduse muudatused ei loo arvestatavat lisaväärtust väikeettevõtjate maksukoormuse vähendamise osas.
Seotud lood
Maksu- ja tolliamet on uuendanud teavet FIEna tegutsemise aluste ja maksukohustuste kohta. Raamatupidaja.ee vahendab seekord isikliku varaga ja ette õtluses kasutatava varaga seonduvat.
Maksu- ja tolliamet on uuendanud teavet FIEna tegutsemise aluste ja maksukohustuste kohta. Raamatupidaja.ee vahendab seekord viimase peatüki juhendist, mis puudutab FIE ettevõtluse peatamise ja lõpetamist.
Maksu- ja tolliamet on uuendanud teavet FIEna tegutsemise aluste ja maksukohustuste kohta. Raamatupidaja.ee toob seekord ära raamatupidamisega seonduva.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.