Lemmi Kann • 11. aprill 2011
Jaga lugu:

Maksudeklaratsioonidega  hilinejate arv on vähenenud

Deklaratsiooni esitamise tähtaja meeldetuletused on maksudistsipliini tunduvalt parandanud, samas hilineb 20 % uutest käibemaksukohustuslastest deklaratsioonide esitamisega, teatas maksu- ja tolliamet.

MTA rõhutas, et pöörab jätkuvalt tähelepanu maksumaksjatele, kes ei esita maksudeklaratsioone tähtajaks. 

Selle aasta jooksul on tulu- ja sotsiaalmaksu, kohustusliku kogumispensioni makse ja töötuskindlustusmakse deklaratsiooni (vorm TSD) esitamisega vähemalt korra hilinenud 14 527 isikut ja käibedeklaratsiooni (vorm KMD) esitamisega hilinenud 11 755 isikut.

Maksu- ja tolliameti üks prioriteet on parandada maksudistsipliini ja sellest tulenevalt on amet ühe võimalusena kasutanud meeldetuletust deklaratsiooni esitamise tähtaja kohta. Meeldetuletav e-kiri saadetakse enne deklaratsiooni esitamise tähtaja saabumist kõigile klientidele, kes on aasta jooksul deklaratsiooni esitamisega kasvõi korra hilinenud.

Analüüs näitab, et 20 % uutest käibemaksukohustuslastest esitavad maksudeklaratsioonid hilinemisega. Uute käibemaksukohustuslaste abistamiseks ja tekkinud kohustuste meeldetuletamiseks saadetakse meeldetuletav e-kiri kõikidele uutele käibemaksukohustuslastele, kes on registreeritud KMK registris viimase 6 kuu jooksul.

MTA statistika näitab, et deklaratsiooni esitamise tähtaja meeldetuletused on maksudistsipliini tunduvalt parandanud. Võrreldes eelmise aasta esimese kvartali andmetega on vormi TSD esitamisega hilinejate arv vähenenud 19,8 % ja vormi KMD esitamisega hilinejate arv vähenenud 18,5 %. Seega on e-kirjade saatmine end õigustanud, märgib maksuhaldur.

Lisainformatsiooni deklaratsioonide esitamise tähtaegade kohta leiab MTA kodulehel avaldatud maksukalendrist SIIN

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt