Lemmi Kann • 22 veebruar 2011
Jaga lugu:

7 stressiallikat marsruudil kodu - töö

Selgusid seitse transpordiga seotud peamist probleemi, mis Põhja-Euroopa inimestes enne tööle jõudmist stressi tekitavad ning mõjuvad negatiivselt tööviljakusele ja -rahulolule.

Töökohalahenduste pakkuja Reguse korraldatud värskest uuringust selgus, et Põhja-Euroopa tunneb kõige enam muret hulljulgete ja ohtlike autojuhtide pärast. Teiste stressitekitajate hulgas märgiti ära liiklushuligaansus, ummikud ja hais ühistranspordis.

Põhja-Euroopas kestab sõit kodu ja töö vahet keskmiselt 22 minutit, kuigi 6% põhjaeurooplastest kulutavad sõitmisele rohkem kui 45 minutit. Samas pole sõitmisele kuluv aeg nii suur probleem kui selle käigus läbielatu. Ükski ettevõte ei soovi, et töötaja jõuab tööle väsinuna, pinges ja tegutsemisvõimetuna. Reguse uuringu tulemustest selgusid sõidukijuhtide ja ühistranspordi kasutajate peamised stressitekitajad.

“Kindlasti on valdav enamus uuringu tulemustes kirjeldatuga isiklikult kokku puutunud. Liiklushuligaansus ja ohtlikud sõiduvõtted on ühtviisi probleemiks nii juhtidele kui ka jalakäijatele, mistõttu on need pingerea eesotsas. Rahuliku ja produktiivse tööpäeva tõotavad ära rikkuda ka seisakud ühistranspordis ja liiklusummikud. Tähelepanuta ei saa jätta ka ühistranspordis tihtipeale levivat halba lõhna, mis tekitab kahtlemata negatiivseid tundeid,“ ütles Reguse allüksuse peadirektor ja pressiesindaja Michael Barth.

Töötaja produktiivsust, motivatsiooni ja heaolu mõjutava stressi ja pinge vältimiseks propageerib Regus paindlikku töökohta ja -aega. Rõõmsa, rahuliku ja tulemusrikka tööpäeva tagamiseks on aga teadagi ideaalne, kui töökoht asub kodule lähedal ning puudub vajadus tipptunnil liigelda.

 

 

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee