Täna allkirjastavad Eesti Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aav ning Moldova Maksuinspektsiooni juhataja Nicolae Platon Chisinaus koostööleppe, teatas MTA.
Eesti Maksu- ja Tolliameti ja Moldova Maksuinspektsiooni arengukoostöö projekti tulemusena ajakohastatakse ja aidatakse rakendada Eesti kogemustele ja Euroopa Liidu põhimõtetele toetudes Moldova maksusüsteemi korraldust ja maksude haldamist. Projekti elluviimiseks on ette nähtud pea 700 000 krooni ja seda rahastab Välisministeerium oma eelarvest arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud vahenditest.
“Mul on väga hea meel, et kolleegid Moldovast just meie poole pöördusid. See on hinnang ennekõike meie tublile tööle ja väärtuslikele kogemustele. Koostöö algatus tuli Moldova Maksuinspektsioonilt. Nimelt reformib see riik praegu oma maksusüsteemi eesmärgiga läheneda Euroopa Liidule ja seetõttu peavad nad just Eesti kogemusi väga sobivaks eeskujuks,” ütles MTA peadirektor Enriko Aav.
Projekti täpsem eesmärk on tutvustada Eesti praktikat ja koolitada Moldova Maksuinspektsiooni ametnikke e-teenuste, riskijuhtimise, kontrolli ja siirdehindade valdkonnas. Samuti vaadatakse üle kõnealuste valdkondade praktiliste rakenduste vajadus ja esitatakse soovitused valdkondade arendamiseks. Projekt kestab 2011. aasta septembri lõpuni.
Välisminister Urmas Paet märkis, et Eesti jagab arengukoostöö projektide raames oma e-riigi kogemust lisaks Moldovale ka mitmetes teistes sellest huvitatud riikides.
„Moldova on Eesti arengukoostöö sihtriik, kellele suunatud kahepoolse arengukoostöö projektide eesmärk on aidata kaasa hea valitsemistava kujundamisele ning korrastatud riigisüsteemi ülesehitamisele Moldovas,“ ütles välisminister.
Huvitav fakt on seegi, et just samal kuupäeval 18 aastat tagasi sõlmisid Eesti ja Moldova omavahel diplomaatilised suhted.
Lisaks kohtus Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aav teisipäeval Chisinaus olles ka Moldova rahandusministri Veaceslav Negrutaga ning Moldova Tolliteenistuse peadirektori Tudor Balitchiga. Nendel kohtumistel räägiti Eesti kogemustest ja sellest, kuidas meie teadmisi mitmes valdkonnas parimal viisil kolleegidele edasi anda.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.