Kärpida oli kahtlemata vaja, kuid praeguseks võiks kärbetest aidata, leidis endine rahandusminister Mart Opmann.
Järgneb Mart Opmanni kommentaar:
Võib ju öelda, et läheme 2005. või 2003. aastasse tagasi, aga kujutage kas või eraisiku tasemel ette, kui teil on teatud kohustused, liisingud, laenud. Need ei muundu teie jaoks viie aasta taguseks summaks ju tagasi. Tõsta võiks eraisiku tulumaksumäära ning taastada ka ettevõtete tulumaksu. Samamoodi, kui puutume tulumaksu, siis võiks ka käibemaksu juurde tagasi tulla. Aga kinnisvaramaks, mis Lätis sisse viidi… Ma ei arva, et see praegusel kriisiajal mingit efekti annaks. Tööpuudus on niikuinii väga kõrge. Suur osa ühiskonnast ei suuda seda vastu võtta. Inimesed saavad töötukassast abi ja tulla siis ütlema, et sa oled küll tubli poiss, aga nüüd maksa maja või korteri eest veel meile see kalõmm ka ära.
Autor: Lemmi Kann, Kadri Paas
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuna IMFi prognoos on järgmise aasta osas, on Eestil vaja euroga liitumise kriteeriumide täitmiseks tekitada tugevusvaru, ütles rahandusminister Jürgen Ligi.
Suurettevõtjad IMFi maksusüsteemi muutmise soovitusi ülemäära tõsiselt ei võta, sest raskel ajal ei ole mõtet hakata maksukorraldust reformima, küll aga tuleb üle vaadata sotsiaaltoetuste süsteem.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.