Kaubandus-Tööstuskoda ja tööandjate keskliit kutsusid esmaspäeval valitsust üles jätma töövõimetushüvitiste süsteem muutmata, et mitte suurendada tööandjate kulusid. Ometi leppis kärpekava koostanud valitsusliit kokku, et kolm haiguspäeva on töötaja enda kulul, nelja kuni kaheksa päevani korvab tööandja 80 protsendi ja pärast seda haigekassa samuti 80 protsendi ulatuses palgast.
Suurettevõtted ja -tööandjad kurtsid aga, et valitsuse kava suurendab tööandjate kulutusi vähemalt 500 miljoni krooni võrra. Nad seadsid oma tingimused: hüvitise miinimummäär ei tohi ületada 50 protsenti töötaja palgast, hüvitised peavad olema maksuvabad ja tuleb luua järelevalvesüsteem haiguslehtede põhjendatuse kontrollimiseks.Tööandjate keskliidu volikogu juht Enn Veskimägi tunnistas eile Postimehele, et valitsusliit on lubanud arvestada nende seisukohtadega. Ta hoiatas, et kui kava jõustub, siis ei hakka väikeettevõtjad enam inimesi töölepinguga tööle võtma.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.