Coop Panga ESG projektijuht Aleksei Akulistõi Foto: Andras Kralla
Seekordses „Lavajuttude“ saates avab Aleksei Akulistõi Coop Panga ESG ehk vastutustundlikkuse ja jätkusuutlikkuse käekäiku. Akulistõi jagab CO2 jalajälje mõõtmise kogemust ning tõstab ka saladuskatet ESG peamistelt väljakutsetelt ja komistuskividelt.
Üha enam on hakatud rääkima ESG aruandlusest, kuid infot on selle kohta veel vähe ning see on lünklik. Seetõttu kordame üle, mis see ESG nüüd ongi ja miks me sellele nii palju rõhku paneme.
Rohepööre ei pea tingimata olema terve protsessi pea peale pööramine. Seda saab edukalt alustada sellest, et otsid üles raiskamiskohad terve ettevõtte elutsüklis, räägivad eksperdid uues raadiosaates "Rohepöörde praktikud".
Kestlikkuse aruandluse direktiiv jõustus aasta alguses, samas on aga kestlikkuse aruande standardid alles koostamisel - asjatundjad selgitavad segadust, mis on ettevõtjad pöördesse ajanud tornaadona tulnud rohepööramisega.
Kui mina Eesti graafikut esimest korda nägin, oli see mulle šokeeriv. Põhjusi on kaks: põlevkivienergia tootmine ja üha intensiivistuv sõiduautode kasutus. On oluline peatuda ja mõelda, et kus me siis oleme, kui keskmine eestlase jalajälg on üks Euroopa suuremaid.