Saneerimisseadus ütleb, et võlausaldajate puhul peab nüüd tegema klaariks, kes on pankrotiseaduse mõistes võlgniku lähikondsed, selgitab pankrotihaldur Urmas Võimre saates „Triniti eetris“.
- Saates "Triniti eetris" räägiti võlgniku lähikondsete hääleõiguse muutumisest ettevõtte saneerimiskava vastuvõtmisel Foto: Panthermedia/Scanpix
Varem kehtinud seaduse järgi tekitas probleeme, kui lähikondsed hääletasid koos teiste võlausaldajatega, toetades reeglina saneerimiskava vastuvõtmist. Uue seaduse järgi võivad lähikondsed omas rühmas ka kõik kava vastuvõtmise poolt olla, kuid kui teistes võlausaldajate rühmades 2/3 poolehoidu ei leidu, siis kava vastu võtta ei saa, selgitas Võimre.
Vandeadvokaat Ain Kalme rõhutas, et saneerimiskava koostamisel tuleb nõustajal ja ettevõtjal hoolega tähelepanu pöörata lähikondsete rühma moodustamise detailidele. Probleemiks võib osutuda, et lähikondse isiku definitsioon on veidi ebaselge, mistõttu ei pruugi ettevõtja ja võlausaldaja nägemus ühtida selles osas, keda protsessi kaasatakse.
Räägime saates ettevõtete saneerimisest ja sellest, millist mõju avaldab suvel jõustunud uus saneerimisseadus. Oma hinnanguid ja tõlgendusi seadusemuudatusele ning selle mõjule jagavad Audit & Consulti pankrotihaldur Urmas Võimre ja Triniti vandeadvokaat Ain Kalme.
Juttu tuleb võlausaldajate rühmadesse jagamisest ning milline on raskustes ettevõtja sugulaste roll saneerimisel. Veel räägitakse saates saneerimiskava muutmisest ja vaidlustamisest. Külalised jagavad nõu ka ettevõtjatele, keda ähvardab saneerimine.
Saadet juhib Gregor Alaküla.
Kuula saadet siit:
Seotud lood
Viimaste aastate majandusolukord on olnud keeruline ja muutusterohke. Laomajandustehnikaga tegeleva Agrovaru AS jaoks on hetkel suurimaks väljakutseks käibe hoidmine samal tasemel ning kulude vähendamine müügi- ja tööprotsesside efektiivistamise kaudu. "Kuna klientide nõudlus on vähenenud, peame tegema rohkem tööd, et leida üles need vähesed kliendid," selgitab tegevjuht Jarno Mänd.
Hetkel kuum
Tagasi Raamatupidaja esilehele