Euroopa Kohus on korduvalt rõhutanud, et lisaks käibemaksudirektiivi grammatilisele tõlgendusele, on oluline vaadata ka direktiivi eesmärki ja loogikat. Mis tähendab, et kui direktiivi sõnastus pole piisavalt täpne või on koguni vigane, siis tuleb lähtuda käibemaksudirektiivi laiemast mõttest ja neutraalsuse põhimõttest.

- Ernst & Youngi Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling
- Foto: Eiko Kink
Mõned aastad tagasi arutlusel olnud kohtuasja1 raames arutles Euroopa Kohus kunstiteose edasimüügi erikorra kasutamise üle olukorras, kus kunstiteos osteti teisest liikmesriigist, kus seda käsitleti ühendusesisese käibena. Käibemaksudirketiivi sätteid lugedes, sellist võimalust maksumaksjal tegelikult pole. Küll aga otsustas sellel korral kohus, et erikorra kasutamise võimaluse keelamine paneks riigisisesed ja rahvusvahelised tarned ebavõrdsesse olukorda, mis tähendab, et maksumaksja sai kasutada erikorda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Raamatupidamiseta ei saa tegutseda ükski ettevõte ega mittetulundusühing ning kuna paljudel ettevõtjatel puuduvad vastavad teadmised, on enamasti mõistlik see teenusena sisse osta. Mida peaks raamatupidamisteenuse tellimisel silmas pidama ning milliseid vigu kiputakse sel teemal tegema, räägib enam kui 25-aastase kogemusega raamatupidamisbüroo Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts.