Autor: Gerli Ramler, Äripäeva kaasautor • 9. märts 2021

Kaugtöö on tulnud, et jääda. Ent regulatsioonid selles on nagu Metsik Lääs

Mullune suurim, peaaegu kõiki ettevõtteid puudutav muudatus tööturul oli kaugtöö, mille regulatsioonid töölepinguseaduses on aga sisuliselt olematud. Kuidas korraldada kaugtööd tööandja ja töövõtja vahel vaidlusi tekitamata ning millistele olulisematele küsimustele peaks tähelepanu pöörama, rääkis Äripäeva raadios advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Klen Laus.
Advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Klen Laus.
Foto: Liis Treimann

Palju on räägitud sellest, kas töölepinguseadus ja tööõigus tervikuna vajaks põhjalikumat kaasaajastamist ning sellega on Laus igati päri. „Töösuhted on pidevas muutumises ja tänaseks üle 10 aasta vana töölepinguseadus on kohati iganenud. Töösuhetele tuleks läheneda seniselt veelgi paindlikumalt ja kõige ilmekam näide muudatuste vajalikkusest ongi kaugtööga tekkinud küsimused. Kaugtöö oli meil olemas ka varasemalt, aga mullu kevadest on see plahvatuslikult kasvanud ning paljud tööandjad, kes seni kahtlesid, kas töötajat usaldada kaugtööle, pandi sundolukorda. Ja praktika näitab, et kaugtöö või selle hübriid kontori ja kaugtöö segunemise näol on tulnud, et jääda.”

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700