Notariaalne kaugtõestamine sai pandeemias ootamatu survetesti
Möödunud aasta veebruaris pilootprojektina käivitatud notariaalsete tehingute kaugtõestamine sai eriolukorras tugeva tõuke. Notariaalseid toiminguid videosilla vahendusel võimaldav kaugtõestus oli pilootfaasis mõeldud vaid teatud liiki toimingute tegemiseks, kuid eriolukorras testperioodi lühendati võimaldamaks tehingute sooritamist notaribürood füüsiliselt külastamata. Uus süsteem on end aastaga tõestanud ning tänaseks on Eestis kaugtõestatud juba pea 10 tuhat notariaalset toimingut.
Autor: Pixabay
Kaugtõestamise süsteem oli oodatud ning küllap olulisim osa aasta tagasi käivitunud E-Notar 3 platvormist, sest notariaalsete toimingute võimaldamine distantsilt pole vajalik ainult pandeemiatingimustes, aga ka tavaolukorras, kus üks tehinguosaline asub Eestist kaugel ning siia reisimine oleks aeganõudev, kulukas või muul põhjusel raskendatud. „Algselt oli kaugtõestatavate toimingute ring üsna piiratud, kuid eriolukorra ja liikumispiirangute tingimustes otsustati kiirendada süsteemi laialdasemat kasutuselevõttu ning juba alates 2020. aprillist on kõiki notariaalseid toiminguid, v.a abielu sõlmimine ja lahutamine, võimalik teha kaugtõestamisega,“ ütles Notarite Koja esimees Merle Saar-Johanson.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Raamatupidaja iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.