Statistikaamet tänab ettevõtteid, kes on jõudnud majandusaasta näitajate (EKOMARi) küsimustiku juba täita. EKOMARi küsimustik on loodud selleks, et saada ettevõtete finantsnäitajate kohta adekvaatseid andmeid nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Nende andmete põhjal hinnatakse Eesti majanduskasvu, määratakse toetusi ettevõtlussektoritele ja koostatakse ettevõtluse ülevaateid.
Statistikaameti peadirektori Mart Mägi sõnul on andmed veel esitamata kolmveerandil ettevõtetest. „Selleks, et nii riik kui ka erasektor saaksid teha kiiresti olulisi juhtimisotsuseid, on ülimalt tähtis, et meil oleks korrektne ja ajakohane statistika. Seetõttu kutsungi ettevõtjaid veelkord üles statistikaametile hiljemalt juuli lõpuks oma andmeid esitama,“ lisas Mägi.
Arvestades nende andmete olulisust riiklikult tähtsate otsuste tegemisel, ei ole võimalik majandusaasta aruannetega seotud statistika küsimustike tähtaegu edasi lükata. Kui Te seda veel teinud ei ole, siis tuletame meelde, et küsimustiku täitmine on kohustuslik ja andmed tuleks esitada võimalikult kiiresti. Seoses eriolukorraga peatasime sunniraha kohaldamise kuni 1. augustini, mistõttu soovitame oma andmed esitada enne seda.
Majandusaasta aruande andmete alusel eeltäidetakse küsimustik Teie ettevõtte jaoks eSTATis. Andmeesitaja peab lisama vaid info, mida ei ole majandusaasta aruandes küsitud või mida ta ei ole seal esitanud.
• Küsimustiku saab statistikaametile esitada
SIIN.
• Näpunäited küsimustiku täitmiseks leiab
SIIT.
• Statistikat oma juhtimisotsuste tegemiseks on mugavaim vaadata
ettevõtluse juhtimislaudade kaudu.
Küsimuste korral pöörduge statistikaameti klienditoe poole telefonil 625 9100 (E–N 8.30–16.30, R 8.30–15.30) või e-postiga
[email protected].
Seotud lood
Enam kui pooltel ettevõtetel on eelmise aasta majandusaruanne veel esitamata.
Rahandusministeerium on tellinud uuringu selgitamaks välja majandusaasta aruannete esitamata jätmise ning hilisema esitamise põhjused ja mõjud.
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.