Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avab 2. juunil valitsuse poolt kinnitatud koroonaviiruse puhangust negatiivselt mõjutatud kaubandus- ja teenindusettevõtjate rendimaksete toetuse taotlemisvooru. Toetuse kogueelarve on 4 miljonit eurot.
„Eriolukorra tõttu sattus kaubandussektor tõsise majandusliku löögi alla, kuid samas olid piirangud hädavajalikud kriisi peatamiseks,“ ütles rahandusminister Martin Helme. „Suurem osa müügipindadest on kaubanduskeskustes olnud suletud, kulud olid kaupmeestel aga ka sel ajal ja esialgu võivad ka taasavamise järgsed müüginumbrid olla mullusest väiksemad. Leidsime, et riik peaks siin õla alla panema ja poodide uuesti käivitamisel kaupmeestele appi tulema, et nad suudaksid oma tegevusega jätkata.“
Seotud lood
Eriolukorra ajal tehtud muudatused ja riigiabi taotlemine jäid paljudes ettevõtetes raamatupidaja lauale. Uurisime Human Resources Solutions OÜ juhatuse liikmelt ning värbamisspetsialistilt Ketlin Kasakilt, missugune oli raamatupidaja roll eriolukorras nende ettevõttes ning missugused ootused seati.
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda pöördus Vabariigi Valitsuse poole 6 ettepanekuga, mis aitavad leevendada tänast ja järjest süvenevat negatiivset majandusolukorda. Ettevõtjad leiavad, et jätkuvalt vajavad täiendamist KredExi meetmed, senisest enam tuleb panustada strateegilisse väliskommunikatsiooni ning kiirenenud korras tuleks võtta kasutusele ELi järgmise perioodi rahalised vahendid, et elavdada majandust.
Aastaaruannete esitamise tähtaega edasi lükkava seadusemuudatuse jõustumisel võivad tagajärgedeks olla kasvav usaldamatus ettevõtluses ning täpse ja kriisiolukorras vältimatult vajaliku info puudulikkus, kirjutab audiitorkogu president Märt-Martin Arengu.
Raamatupidajad ja töötukassa näevad ettevõtjaid, kes püüavad end palgaabi saamiseks sobilikuks painutada. Kui kolmest nõutud kriteeriumist käive ei ole kukkunud, mängitakse teiste numbritega.