Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Võlausaldajad ei saa lähikuudel pankrotiavaldusi esitada
Riigikogu võttis vastu pankrotiseaduse muudatuse, millega peatatakse pankrotiavalduse esitamise kohustuse tähtaja kulgemine koroonaviirusest tingitud eriolukorra ajaks, kirjutab Grant Thornton Balticu vastutav õigusnõustaja Aet Sallaste.
Grant Thornton Balticu vastutav õigusnõustaja Aet Sallaste
Kehtiva õiguse kohaselt on juriidilise isiku juhatus kohustatud esitama kohtule pankrotiavalduse 20 päeva jooksul maksejõuetuse ilmnemisest. Selle kohustuse rikkumisega kaasneb juhatuse liikme isiklik vastutus.
Praegu kehtiva äriseadustiku kohaselt on osa väikseim nimiväärtus üks euro ning osa iga üks euro annab osanikule ühe hääle, kirjutab Grant Thornton Balticu õigusnõustaja Brigitta Jõgi.
Sotsiaalminister Tanel Kiik allkirjastas määruse muudatuse, mis võimaldab hakata pakkuma vanemas keskeas inimestele tööturuteenuseid uudsel tulemuspõhisel viisil, kirjutatakse sotsiaalministeeriumi kodulehel. Uuringud näitavad, et vanuse kasvades ja enne pensioniea saabumist on keeruline vahetada ning leida uut töökohta, mistõttu vajavad inimesed tööturul püsimiseks ja sinna naasmisel erilist tähelepanu ja tuge.
Eestis kehtiv eriolukord on piiranud nii ettevõtete kui ka inimeste senist töö- ja elukorraldust. Suletud on spordisaalid ja meelelahutusasutused ning inimesed ei tohi viibida kaubanduskeskustes. Seetõttu on paljude ettevõtete tavapärane majandustegevus tugevalt häiritud.
15. aprillil võttis Riigikogu vastu kobarseaduse, mis on koostatud koroonaviiruse SARS-CoV-2 (edaspidi COVID-19 haigust põhjustav koroonaviirus) pandeemilise leviku tõttu kehtestatud eriolukorra ja selle tagajärgede leevendamiseks väljatöötatud meetmete elluviimiseks. Võtame kokku olulisemad punktid, millega raamatupidajad peaksid kursis olema.