• 11.03.20, 10:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Siirdehinna turuväärtuse määramine kasumipõhiste meetoditega

BDO Eesti tippspetsialistid Sulev Luiga ja Eve Lille annavad ülevaate kasumipõhistest siirdehinna turuväärtuse määramise meetoditest.
Eve Lille, BDO Eesti
  • Eve Lille, BDO Eesti
Kui eelnevas artiklis käsitlesime traditsioonilisi (tehingupõhiseid) siirdehinna turuväärtuse määramise meetodeid ja kirjeldatud kolme traditsioonilise meetodi rakendamiseks vajaminevaid tõendusmaterjalide võimalikke allikaid, siis seekordses artiklis vaatame lähemalt kasumipõhiseid meetodeid:

Seotud lood

Uudised
  • 02.12.19, 11:00
Siirdehinna dokumentatsiooni koostamise nõuded
BDO Eesti tippspetsialistid Sulev Luiga, Svetlana Majerovitš ja Eve Lille annavad ülevaate siirdehinna dokumentatsiooni (nõudmisel) esitamise kohuslastest, dokumentatsiooni komponentidest ning koostamise nõuetest.
Uudised
  • 22.10.19, 09:00
Siirdehinnad ehk seotud isikute vaheliste tehingute hinnad
Koos seotud isikute vaheliste tehingute mahu suurenemisega on rahvusvahelise maksunduse valdkonnas üha enam tähelepanu hakatud pöörama siirdehindade reguleerimisele. Tuleb nentida tõsiasja, et siirdehinnad tekitavad peavalu nii maksumaksjale kui ka maksuhaldurile, kuna tegemist on üsna keerulise valdkonnaga, mille regulatsioone on täiendatud päris põhjalikult viimase viie aasta jooksul, kirjutavad BDO Eesti tippspetsialistid Sulev Luiga, Svetlana Majerovitš ja Eve Lille.
Uudised
  • 22.08.19, 10:00
Siirdehinna määramise üheksa sammu
Ettevõtjad, kes teevad tehinguid seotud osapooltega, näiteks samasse kontserni kuuluvate äriühingutega või ettevõtte omanikega seotud isikutega, peavad arvestama siseriiklike ja rahvusvaheliste siirdehinna reeglitega, kirjutab Grant Thornton Balticu juhtiv õigusnõustaja Marko Rebane.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.05.25, 09:51
Enno Lepvalts: “Vigade eest vastutab ettevõtja oma rahaga”. Vastutus ja riskid
Eesti ettevõtlusmaastik on viimastel aastatel aina pingelisem: maksutõusud, inflatsioon ja õiguskeskkonna karmistumine nõuavad ettevõtjatelt üha suuremat valvsust. Raamatupidamisbüroo juht Enno Lepvalts rõhutab, et iga otsus – olgu see tehing või koostöö – peab tuginema teadlikule kontrollile, sest vigade eest maksab ettevõtja oma rahaga. Ja mõnikord ka maine või vabadusega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele